25.12.2021
Телеканал NTD

У Колумбії роблять бамбукові готелі для бджіл

У Колумбії роблять бамбукові готелі для бджіл

У колумбійському місті Барбоса з'явилися своєрідні готелі для бджіл. Конструкція складається з кількох відсіків, заповнених бамбуком..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

У колумбійському місті Барбоса з’явилися своєрідні готелі для бджіл. Конструкція складається з кількох відсіків, заповнених бамбуком та очеретом, а також колодками, у яких пророблено отвори. Зверху будиночок захищає від дощу пластиковий дах.

Такі готелі призначені для бджіл-самітників. Їх так називають, бо вони мають лише один тип самок.

[Ектор Іван Валенсія, працівник адміністрації Столичного району Медельїна]:
«Це схоже на готель, бо бджола може залізти в будь-яку соломинку й там відпочити, перш ніж знову вирушити в дорогу. Комахи можуть або повертатися сюди, або знайти інший прихисток».

У Колумбії зареєстровано 550 видів бджіл. Але фахівці вважають, що їх може бути півтори тисячі. Ці комахи необхідні для збереження екосистеми. А бджіл-самітників уважають дуже важливими запилювачами. Водночас вони, як і медоносні бджоли, поступово вимирають через погодні катаклізми й пестициди.

[Ектор Іван Валенсія, працівник адміністрації Столичного району Медельїна]:
«Медоносних бджіл убиває отрута, і всі про це говорять. Але ніхто не знає, що бджоли-самітники, які не мають голосу, страждають від пестицидів найбільше. Вони дуже чутливі до отрути, але не виробляють меду, і ніхто їх не захищає. Тому ми допомагаємо їм».

Фахівці кажуть, що такі будиночки для бджіл робити дуже просто, і їх може будь-хто поставити біля свого дому.

[Хуан Давід Паласіо, працівник адміністрації Столичного району Медельїна]:
«У всьому світі (бджоли) зазнають негативного впливу, і щодня їхнє середовище проживання меншає. Дерева вирубують, і це шкодить природі. Ми хочемо донести це до людей і закликати їх робити ось такі конструкції, які стануть для бджіл місцем виживання».

Бджолині готелі створили вже в десятьох містах Колумбії.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Колумбії роблять бамбукові готелі для бджілФранцузький військовий комп’ютерник став миловаром і робить мило зі слизом равликів«Найгірший період пандемії»: кількість померлих від COVID-19 в Аргентині перевищила 60 тисячАфриканка народила дев’ятеро близнюківУ Кенії евакуювали жирафів з острова, що повільно йде під водуУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаБізнес на бананових кексах: як американка змінила професіюХоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуДоглядачі колумбійського зоопарку виходили покинуте дитинча капібариЧому Париж став єдиною столицею, де забороняють дрони