12.11.2021
Телеканал NTD

Сенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинки

Сенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинки

На тлі будівельного буму столиця Сенегалу Дакар перетворюється на бетонні джунглі. Але серед сірих будинків з'являються..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

На тлі будівельного буму столиця Сенегалу Дакар перетворюється на бетонні джунглі. Але серед сірих будинків з’являються й будівлі теракотового кольору. Їх звели з екологічної пресованої цегли, яку роблять із землі.

[Нзінга Мбуп, співзасновниця архітектурної фірми]:
«Гадаю, люди трохи забули про найосновніші принципи, а саме про те, що треба використовувати матеріали, які є поряд. Вони ліпше підходять для місцевого клімату. Наш ґрунт ліпше захищає від спеки».

Процес виробництва цегли із землі нескладний. Ґрунт просіюють, потім додають воду й трохи цементу. Потім суміш пресують у спеціальному пристрої. Утворені цеглини сушать просто неба.

Заведено вважати, що така цегла міцніша та довговічніша. Виробництво безвідходне, бо брак можна переробити. Водночас не потрібен випал, тому немає шкідливих викидів в атмосферу.

Підприємець Дуду Деме заснував компанію з виробництва цегли понад десять років тому. За цей час попит на його продукцію зріс. І хоча в Дакарі будівлі поки переважно зводять зі звичайної цегли, сенегалець сподівається, що колись буде інакше. Він пояснює людям, у чому перевага пресованої цегли із землі, і вони змінюють свою думку.

Крім того, традиційні сенегальські будинки раніше робили приблизно з такого ж матеріалу. І багато хто пам’ятає, що в таких оселях завжди було прохолодно.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиГонконгські столяри дають друге життя спиляним деревамВідсіч сарані: у Кенії корми й добрива роблять із комах15 років протесту: у центрі Києва — акція за права людиниРемонт велосипедів допомагає перевиховувати важких підлітків в АвстраліїЄгипет готується відкрити нову столицю країниТисячі британців під час пандемії змінили квартири на човниАвстралієць урятував будинок від пожежі, але втратив його в повеніІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaООН: майже мільйон людей голодує в Мозамбіку