20.09.2022
Телеканал NTD

Темпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімуму

Темпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімуму

Китаю загрожує демографічна криза. Згідно з недавнім переписом, населення материкової частини країни зросло до одного мільярда..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Китаю загрожує демографічна криза. Згідно з недавнім переписом, населення материкової частини країни зросло до одного мільярда 410 мільйонів осіб. У порівнянні з переписом, який був десять років тому, приріст становить 5,38 %. Це найнижчий показник, відколи в 1953 році почали вести облік.

[Нін Цзічже, голова Національного бюро статистики Китаю]:
«Стало менше працездатного населення, а ще жінок дітородного віку. Старіння населення прискорюється, а загальний коефіцієнт народжуваності знижується».

Дані свідчать про те, що у 2020 році середній коефіцієнт народжуваності становив 1,3. Тобто Китай іде нарівні з такими націями, як Італія та Японія, що швидко старіють.

Спад чисельності населення означає зниження кількості працівників. Це спричинить зменшення податкових надходжень.

Ця жителька Шанхая каже, що не здивована результатами перепису.

[жителька Шанхаю]:
«Гадаю, це закономірно. Ціни на нерухомість високі. Молодь відчуває значний фінансовий тиск. Щоби завести дитину, треба спочатку забезпечити певну фінансову основу».

З 1979 року в Китаї діяла політика «Одна сім’я — одна дитина». Компартія втілювала її в життя за допомогою примусових абортів, стерилізацій та штрафів.

У 2016 році Пекін перейшов до політики двох дітей на сім’ю.

Також китайці не спішать заводити дітей. Багато хто хоче спочатку зробити кар’єру.

Організація Об’єднаних Націй прогнозує, що населення Китаю почне скорочуватися з 2030 року.

За повідомленнями деяких державних ЗМІ, спад може початися значно раніше.
Коротке посилання на цю сторінку:

Темпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімумуШанхай і Пекін послаблюють карантинні заходи400 млн осіб вийшло з компартії Китаю та її дочірніх організаційОстрови Мацзу — перша ціль Пекіна в разі вторгнення на Тайвань?Директор ФБР: основні загрози кібербезпеці США надходять із КитаюНові докази примусового вирізання органів оприлюднили в Брюсселі«Місто вже не впізнати»: як Гонконг змінився за останні п’ять роківЖителі Пекіна бояться можливого суворого локдауну

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: