17.07.2021
Телеканал NTD

Пекінські дідусі вже майже 40 років тягають залізо в тренажерному залі

Пекінські дідусі вже майже 40 років тягають залізо в тренажерному залі

Щовечора без вихідних на колишній критій стоянці для велосипедів у Пекіні збирається група чоловіків і починає..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Щовечора без вихідних на колишній критій стоянці для велосипедів у Пекіні збирається група чоловіків і починає тягати залізо. Майже всім уже за 60, а обладнання для тренувань вони зробили з металолому кілька десятиліть тому. Допомогло те, що вони колись працювали на залізничному заводі.

[Сюй Вей, менеджер спортзалу]:
«Серед нас було багато різних спеціалізованих робітників. Ось я був слюсарем, а він — промивальником. Він був ковалем. Гирі виготовили в його майстернях. Він усе це зробив. Електрик і муляр допомогли нам побудувати спортзал. Усе це ми зробили самі».

На стінах спортзалу — фотографії знаменитих бодибілдерів 80-х і 90-х.

Члени клубу кажуть, що тренуються з низки причин, зокрема для підвищення імунітету чи відновлення після хвороб.

[Ян Хунчжен, член клубу]:
«Якщо люди похилого віку виконуватимуть якісь силові вправи, їхні м’язи будуть міцнішими. Коли м’язи міцні, у тілі більше енергії, настрій поліпшується й ми щасливі, чи не так?»

[Лю Баолі, член клубу]:
«Насправді раніше я був в інвалідному кріслі. Потім почав повільно ходити, згодом підіймати штангу, а далі поступово додавати ваги. Раніше я нічого не міг тримати в цій руці».

Клуб відкрили ще в 1984 році — через рік після того, як комуністична влада КНР зняла заборону на бодибілдинг, що діяла з 1953 року.

Площа залу — 130 квадратних метрів. За свою майже 40-річну історію він жодного разу не закривався. Навіть пандемія коронавірусу не відлякала дідусів від занять. Найстаршому з них — 82 роки.

[Люй Гундао, член клубу]:
«Таке враження, що це місце — просто клуб для людей похилого віку, які займаються спортом. Наприклад, в інших клубах для літніх читають газети, грають у шахи, грають чи спілкуються. А тут ми лише качаємо м’язи».

Членський внесок — 46 доларів на рік. Студентів і людей, яким за 80, пускають безплатно.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пекінські дідусі вже майже 40 років тягають залізо в тренажерному заліПекін ще більше обмежив вплив демократичної опозиції ГонконгуЩе один округ у США ухвалив резолюцію із засудженням насильницького вирізання органів у КитаїПродемократичних активістів повернули з материкового Китаю до Гонконгу, де їм висунуть нові звинуваченняУ Гонконзі судять 47 активістів за організацію праймеризГонконжці емігрують до Великої Британії разом зі своїми домашніми улюбленцямиТемпи зростання населення Китаю зменшилися до рекордного мінімумуТворець статуї Трампа в позі лотоса сподівається, що експрезидент почне медитуватиВлада Гонконгу обговорює закон, який визначатиме неправдиві новини«У нас більше немає виборів»: гонконжці — про виборчу реформу