13.12.2021
Телеканал NTD

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиці

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиці

Три роки реставрації позаду. Тепер 46-метрова королівська каплиця Версаля знову виблискує в усій красі. До цього..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Три роки реставрації позаду. Тепер 46-метрова королівська каплиця Версаля знову виблискує в усій красі.

До цього палацу король Франції Людовик XIV переїхав на початку XVII століття. Сюди ж із Парижа перевіз усіх своїх придворних вельмож.

Тепер позолочений дах каплиці виблискує так само, як це було за часів Людовика. Крім того, оновили статуї, віконні рами та вітражі.

[Стефан Масі, менеджер проєкту]:
«На об’єкті було понад 800 тонн риштовань. Щоб їх поставити, пішло шість місяців. Отже, після того як каплицю захистили від вітру й дощу, ми почали демонтаж. Скульптури на східній і західній стороні даху каплиці важать коло чотирьох тонн кожна. Щоб їх підняти, довелося використовувати спеціальне обладнання, шківи, величезні крани та підіймальні пристрої».

Попри систему водостоків, протікання з часом серйозно пошкодило дах. Нижня частина каркаса каплиці й вертикальні жолоби постраждали від вологи.

Щоб уберегти каплицю від негоди й зберегти естетичну гармонію місцевості, під час ремонту масивні будівельні риштовання накрили гігантським брезентом.

З 2018 року над проєктом невпинно працювало коло 150 висококваліфікованих майстрів: від теслів до скульпторів і золотарів.

Робота почалася лише після двох років дослідження будівлі. На зміцнення й оновлення каркаса та його дубових балок знадобився рік.

Звісно, найкрасивіша частина ремонту — це золотий дах. За словами Масі, він так блищить уперше за сотні років.

Королівська каплиця була останнім масштабним проєктом у Версалі за час правління Людовика XIV.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиціПерегони з часом: баварцеві двічі на рік доводиться переводити 365 годинниківДо Таїланду повернулися стародавні артефакти, викрадені в минулому століттіКапелюх Індіани Джонса й окуляри Гаррі Поттера продадуть на аукціоніУ США ресторани-автомати знову хочуть зробити закладами громадського харчування майбутньогоУ Лондоні відкрилася виставка, присвячена «Алісі в Країні Чудес»Швейцарського сніговика вперше підпалили за межами ЦюрихаПодружжя музикантів поважного віку розважає онлайн-концертамиСвіт спостерігав першу суперповню 2021 рокуУ Греції з приходом весни розцвітають персикові й мигдалеві дерева