03.12.2021
Телеканал NTD

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиці

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиці

Три роки реставрації позаду. Тепер 46-метрова королівська каплиця Версаля знову виблискує в усій красі. До цього..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Три роки реставрації позаду. Тепер 46-метрова королівська каплиця Версаля знову виблискує в усій красі.

До цього палацу король Франції Людовик XIV переїхав на початку XVII століття. Сюди ж із Парижа перевіз усіх своїх придворних вельмож.

Тепер позолочений дах каплиці виблискує так само, як це було за часів Людовика. Крім того, оновили статуї, віконні рами та вітражі.

[Стефан Масі, менеджер проєкту]:
«На об’єкті було понад 800 тонн риштовань. Щоб їх поставити, пішло шість місяців. Отже, після того як каплицю захистили від вітру й дощу, ми почали демонтаж. Скульптури на східній і західній стороні даху каплиці важать коло чотирьох тонн кожна. Щоб їх підняти, довелося використовувати спеціальне обладнання, шківи, величезні крани та підіймальні пристрої».

Попри систему водостоків, протікання з часом серйозно пошкодило дах. Нижня частина каркаса каплиці й вертикальні жолоби постраждали від вологи.

Щоб уберегти каплицю від негоди й зберегти естетичну гармонію місцевості, під час ремонту масивні будівельні риштовання накрили гігантським брезентом.

З 2018 року над проєктом невпинно працювало коло 150 висококваліфікованих майстрів: від теслів до скульпторів і золотарів.

Робота почалася лише після двох років дослідження будівлі. На зміцнення й оновлення каркаса та його дубових балок знадобився рік.

Звісно, найкрасивіша частина ремонту — це золотий дах. За словами Масі, він так блищить уперше за сотні років.

Королівська каплиця була останнім масштабним проєктом у Версалі за час правління Людовика XIV.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Версалі завершили масштабну реконструкцію королівської каплиціГітари Преслі та Клептона: рок-н-рольний аукціон пройде в Нью-ЙоркуМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїСлеклайнер прогулявся над Парижем на висоті 70 метрівПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагуУ Музеї Голодомору відкрили оновлену експозиціюЧому 9-річного художника називають да Вінчі з Дорсету75-річчю від дня народження Девіда Бові присвятили виставку в Нью-ЙоркуЛіхтарі-динозаври: виставка світла відкрилася в ПарижіФлорентійський стейк перетворили на вуличну їжу