28.08.2021
Телеканал NTD

Кисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років тому

Кисть статуї римського імператора возз'єдналася з пальцем, утраченим 550 років тому

Останки бронзової статуї римського імператора Костянтина через 550 років возз'єдналися із загубленим вказівним пальцем. Голова, рука..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Останки бронзової статуї римського імператора Костянтина через 550 років возз’єдналися із загубленим вказівним пальцем. Голова, рука і сфера зберігаються в Капітолійських музеях у столиці Італії. Ці експонати — частина дару народу Рима від Папи Сікста IV.

Він віддав колекцію античної бронзи для майбутнього музею в 1471 році. Тоді ж і загубився палець статуї імператора. Тепер відсутня деталь прибула до Рима. Її доставили з Лувру.

[Франсуаз Гольтьє, співробітниця Лувру]:
«Зараз ми ретельно все оглянемо. Для транспортування експонат добре упакували».

Кілька сотень років про палець нічого не знали. Його виявили в 1860 році, коли було конфісковано й розпродано колекцію італійського археолога Джованні П’єтро Кампани. Фрагмент бронзової кисті разом з іншими творами мистецтва купив Наполеон III. Через кілька років зібрання передали Лувру.

Французькі фахівці довго не знали, що палець належить статуї імператора Костянтина. Кілька років тому в Римі зробили 3D-модель відсутнього пальця і порівняли її з експонатом у Луврі. Тоді й підтвердилося, що він частина бронзової кисті.

Лувр передав палець Капітолійським музеям на п’ять років. Згодом цей термін можуть продовжити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років томуЧому 9-річного художника називають да Вінчі з ДорсетуВесілля на висоті 6400 метрів: болівійська пара одружилася на горі в Андах«Людина-павук» і «три мушкетери» підкорили хмарочос під ПарижемТенісні корти з підігрівом подовжили сезон ігор в Австралії51-річна Наомі Кемпбелл стала зіркою на тижні моди в ПарижіЗа що одну українську казку полюбили в усьому світіНовий вид туризму в Тоскані: польоти на повітряних кулях і вертольотахКолишній індійський інженер уже 30 років робить яскравих ляльокДе можна почитати оригінали писань віком 2500 років