12.11.2021
Телеканал NTD

Кисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років тому

Кисть статуї римського імператора возз'єдналася з пальцем, утраченим 550 років тому

Останки бронзової статуї римського імператора Костянтина через 550 років возз'єдналися із загубленим вказівним пальцем. Голова, рука..

Дата завантаження: 2021-06-12

video

Останки бронзової статуї римського імператора Костянтина через 550 років возз’єдналися із загубленим вказівним пальцем. Голова, рука і сфера зберігаються в Капітолійських музеях у столиці Італії. Ці експонати — частина дару народу Рима від Папи Сікста IV.

Він віддав колекцію античної бронзи для майбутнього музею в 1471 році. Тоді ж і загубився палець статуї імператора. Тепер відсутня деталь прибула до Рима. Її доставили з Лувру.

[Франсуаз Гольтьє, співробітниця Лувру]:
«Зараз ми ретельно все оглянемо. Для транспортування експонат добре упакували».

Кілька сотень років про палець нічого не знали. Його виявили в 1860 році, коли було конфісковано й розпродано колекцію італійського археолога Джованні П’єтро Кампани. Фрагмент бронзової кисті разом з іншими творами мистецтва купив Наполеон III. Через кілька років зібрання передали Лувру.

Французькі фахівці довго не знали, що палець належить статуї імператора Костянтина. Кілька років тому в Римі зробили 3D-модель відсутнього пальця і порівняли її з експонатом у Луврі. Тоді й підтвердилося, що він частина бронзової кисті.

Лувр передав палець Капітолійським музеям на п’ять років. Згодом цей термін можуть продовжити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років томуНью-йоркський магазин неонових вивісок досі популярнийУ Києві відкрився найбільший в Україні парк динозаврівДо Таїланду повернулися стародавні артефакти, викрадені в минулому століттіХрам ацтеків у Мехіко знову приймає відвідувачівЗнаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальностіЗнамените озеро Дал у Кашмірі очищають від сміття й бур’янівВиставка у Венеції: чи може архітектура врятувати планетуТеатр із доставлянням: італійські актори приїжджають за викликом до парківУ Мінську показали колекцію зі 120 кнопкових мобільних телефонів