08.01.2021
Телеканал NTD

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери Марса

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери Марса

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери «Червоної планети». Вона на 96 % складається з вуглекислого..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери «Червоної планети». Вона на 96 % складається з вуглекислого газу й не придатна для дихання.

На борту космічного апарата стоїть прилад, за допомогою якого вдалося отримати п’ять грамів кисню. Одній людині його вистачить на десять хвилин. У НАСА результат оцінили як досить скромний.

Однак експеримент лише починається. Устаткування повинне буде добувати по 22 грами кисню за годину протягом 50 солів — марсіанських діб. У разі успіху вчені створять прилад, що отримуватиме кисень у промислових масштабах. Ним користуватимуться учасники майбутніх марсіанських експедицій.

Планетохід «Наполегливість» сів на Марс два місяці тому. Він досліджує кратер Єзеро. На борту космічного апарата розміщено наукові прилади, відеокамери, мікрофони, а також дрон вертолітного типу під назвою «Винахідливість».

Місія має оцінити придатність Марса для проживання, зібрати камені й зразки ґрунту та провести тести для добування кисню з атмосфери. Також марсохід шукатиме сліди існування мікробного життя.
Коротке посилання на цю сторінку:

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери МарсаУ Франції тестують пристрій, який дає змогу зробити тест на COVID-19 удомаВ Атланті зареєстрували 28-й у світі «живий дім»Німецькі науковці зафільмували, що відбувається в бджолиних вуликахНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуСистему попередження про китів розробили в ІрландіїРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволіУ Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 роківМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї Давида