17.06.2021
Телеканал NTD

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери Марса

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери Марса

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери «Червоної планети». Вона на 96 % складається з вуглекислого..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери «Червоної планети». Вона на 96 % складається з вуглекислого газу й не придатна для дихання.

На борту космічного апарата стоїть прилад, за допомогою якого вдалося отримати п’ять грамів кисню. Одній людині його вистачить на десять хвилин. У НАСА результат оцінили як досить скромний.

Однак експеримент лише починається. Устаткування повинне буде добувати по 22 грами кисню за годину протягом 50 солів — марсіанських діб. У разі успіху вчені створять прилад, що отримуватиме кисень у промислових масштабах. Ним користуватимуться учасники майбутніх марсіанських експедицій.

Планетохід «Наполегливість» сів на Марс два місяці тому. Він досліджує кратер Єзеро. На борту космічного апарата розміщено наукові прилади, відеокамери, мікрофони, а також дрон вертолітного типу під назвою «Винахідливість».

Місія має оцінити придатність Марса для проживання, зібрати камені й зразки ґрунту та провести тести для добування кисню з атмосфери. Також марсохід шукатиме сліди існування мікробного життя.
Коротке посилання на цю сторінку:

Марсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери МарсаНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахНові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печеріУ Франції тестують пристрій, який дає змогу зробити тест на COVID-19 удомаЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівСистему попередження про китів розробили в ІрландіїЇжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітряМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаДослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликівУ Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 років