09.03.2022
Телеканал NTD

«Ковідні» паспорти: нова реальність чи дискримінація?

«Ковідні» паспорти: нова реальність чи дискримінація?

Мабуть, жодна тема в добу пандемії не спричинює стільки суперечок, як так звані паспорти здоров'я. Одні..

Дата завантаження: 2022-08-09

video

Мабуть, жодна тема в добу пандемії не спричинює стільки суперечок, як так звані паспорти здоров’я. Одні кажуть, що це допоможе повернутися до нормального життя, інші називають це дискримінацією.

[Девід Росс, житель Лондона]:
«Відмовтеся від цього, і просто повернімося до звичайного життя. Не треба постійно намагатися контролювати людей».

Украй бурхливо дебати щодо цього питання проходять у ЄС, де пропонують запровадити «цифрові зелені сертифікати». За їх допомоги хочуть відновити туристичну індустрію. Ця галузь зазнала значного удару в південних державах, які заявили, що їхні економіки не витримають ще одного літа з порожніми пляжами.

«Ковідні» паспорти мають почати діяти з червня. Вони дадуть вільно перетинати кордони за трьох умов: якщо людина зробила щеплення, якщо вона має негативний тест на ковід або якщо вже перехворіла на коронавірус.

Паспорт міститиме QR-код, який можна буде просканувати за допомогою телефонного застосунку. Кожна країна його розроблятиме собі сама. Загальноєвропейського не буде.

Естонія, як очікується, стане однією з перших, де запровадять таку систему. У Франції застосунок уже тестують для авіаперельотів. А в Німеччині планують доповнити вже наявну програму, яка відстежує контакти хворих.

Утім, виникає запитання: чи справді вакцина або те, що людина перехворіла, свідчить про імунітет до ковіду.

Друге гаряче питання — дискримінація. Багато хто не хоче робити щеплення, бо не довіряє вакцинам.

[Асусона Гонсалес, жителька ЄС]:
«Якби це були препарати, подібні до вакцин від правця чи вітряної віспи, тоді так, а новим вакцинам я не довіряю. Але мене не треба замикати вдома й дискримінувати. Так само як й інших людей, які не пройшли щеплення».

ЄС уже обіцяє цього літа відчинити двері для вакцинованих американців. Але міжнародних стандартів поки не затвердили.

Країни-члени Євросоюзу ще непокояться через проблему безпеки особистої інформації і цифрового стеження. Єврокомісія ж обіцяє, що в паспортах здоров’я буде мінімум даних.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Ковідні» паспорти: нова реальність чи дискримінація?Тайванці захопилися аквапонікою на тлі спалаху епідемії коронавірусуІзраїльським туристам сподобався відпочинок на Синайському півостровіРятівник орхідей: малазійський фотограф ходить джунглями в пошуках рідкісних видівЧорношкірий сокольник: 51-річний житель Вашингтона змінює життяНайстаріше дерево у світі, імовірно, росте в ЧиліПісля землетрусу: тисячі афганців живуть на руїнах і чекають допомогиФотопастки допоможуть рятувати біорізноманіття В’єтнамуЯк в Африці рятують рідкісних мавп — колобусів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: