21.02.2021
Телеканал NTD

Річку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається риба

Річку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається риба

У Сан-Паулу рятують річку Піньєрус. Останні 70 років вода в ній ставала дедалі бруднішою. Влада штату..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

У Сан-Паулу рятують річку Піньєрус. Останні 70 років вода в ній ставала дедалі бруднішою. Влада штату збирається очистити річку до кінця 2022 року.

[Жуан Дорія, губернатор штату Сан-Паулу]:
«Ми вже прибрали з річки 30 тисяч тонн сміття. Зараз 20 човнів щодня очищають Піньєрус».

В очищення річки вклали понад мільярд доларів. Гроші виділив уряд, є і приватні пожертвування. Зусилля вже дають перші плоди: до однієї з приток Піньєруса повернулася риба, а вздовж берегів оселилися качки й чаплі.

[Жозе Буену, еколог]:
«Коли я бачу рибу в річці Піньєрус, знаю, що в ній є життя. Тому ми захищаємо не щось невидиме чи абстрактне. Ми захищаємо живі організми».

На думку експертів, річку можна очистити до кінця наступного року. Але насичення води киснем та усунення неприємного запаху триватиме ще багато років.

[Жозе Буену, еколог]:
«Усім подобається, коли біля річки прокладають велодоріжки, саджають парки, відкривають кафе й налагоджують культурне життя. Надіюся, люди також підтримуватимуть чистоту. Бо витрачені мільйони нічого не змінять, якщо не зміниться ставлення до річки кожного жителя Сан-Паулу».

За оцінками фахівців, повернення риби до притоки Піньєруса корисне 200 тисячам домогосподарств, що розташовані вздовж річки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Річку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєДе вирощують жасмин для знаменитих парфумів «Chanel № 5»Цвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продажВійна за космічних туристів: Бренсон проти БезосаУнікальне вечірнє вбрання демонструють у Тель-АвівіРобопси почали служити в поліції ГаваївЄменські діти замість школи йдуть забивати курей і різати прутиДо Рима повернулися черги з туристівСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тварин