08.12.2021
Телеканал NTD

Парижани запрошують до себе додому шеф-кухарів, щоб відчути себе в ресторані

Парижани запрошують до себе додому шеф-кухарів, щоб відчути себе в ресторані

Парижани скучили за вишуканою кухнею. Ресторани закриті через пандемію, і дедалі популярнішими стають так звані приватні..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Парижани скучили за вишуканою кухнею. Ресторани закриті через пандемію, і дедалі популярнішими стають так звані приватні шеф-кухарі. Вони готують страви прямо у клієнтів на кухні.

Фатіха ель-Каддауї — шеф-кухар. Вона приймає замовлення від приватних осіб, приносить із собою продукти й забезпечує сервірування, як у найкращих ресторанах міста.

До пандемії вона працювала щодня. Але тепер змушена багатьом клієнтам відмовляти.

[Фатіха ель-Каддауї, шеф-кухар]:
«Якщо говорити про бронювання, то до ковіду я була зайнята сім днів на тиждень. Але мені не доводилося відмовляти стільком гостям. Тепер я змушена це робити, бо не можу роздвоїтися. Складно, попит дуже великий».

Фатіх каже, що попит такий високий, бо люди ходили до ресторанів один-два рази на тиждень. Так, працівники компаній раніше запрошували туди клієнтів на ділові обіди. Але тепер вони влаштовують їх у себе вдома.

35-річна Валері Лакруа замовила в ель-Каддауї обід для себе й мами. Шеф-кухар пригощає їх фуа-грою, севіче, креветками в часнику та морськими гребінцями.

[Валері Лакруа, клієнтка]:
«У нас домашній ресторан. Страви приголомшливі й добре сервіровані. Ми ніби перенеслися в часи до пандемії. Ми давно вже хочемо кудись сходити з друзями та сім’єю, але не можемо».

[Марі Рію, клієнтка]:
«Мені цього бракувало. Я ходила до ресторанів із дочкою і друзями. І, мушу зізнатися, я за цим сумувала. Тож ми щасливі».

За статистикою, французи проводять за столом найбільше часу з усіх народів. Для них карантинні обмеження стали особливо великим ударом.

Згідно з правилами у Франції, шеф-кухарі можуть готувати страви вдома в клієнтів. Однак замовники не можуть приходити на обід до професійних шеф-кухарів.

Утім, такі послуги не всім по кишені. Обід коштує приблизно 200 доларів на людину.
Коротке посилання на цю сторінку:

Парижани запрошують до себе додому шеф-кухарів, щоб відчути себе в рестораніВідео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовищаАвстралієць подолав алкоголізм і нині має власну компанію з оббивання меблівРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається рибаМолоді американці їдуть із великих міст заради просторих будинків у глибинціКенійські марафонці тестують перше вітчизняне взуття для бігу на довгі дистанціїТрадиційна майстерність виробництва піаніно оживає завдяки карантинуГрупа волонтерів має намір провести 40 днів в ізоляції в підземній печеріУкраїнцям пропонують відчути ДТП на спеціальному симуляторі