08.02.2021
Телеканал NTD

Світ спостерігав першу суперповню 2021 року

Світ спостерігав першу суперповню 2021 року

Уночі проти 27 квітня світ спостерігав першу цьогорічну суперповню. Місяць найбільше наблизився до Землі. Квітневу суперповню..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Уночі проти 27 квітня світ спостерігав першу цьогорічну суперповню. Місяць найбільше наблизився до Землі. Квітневу суперповню називають рожевою, бо вона збігається з цвітінням гірських флоксів. Вони ростуть на сході США й навесні розквітають одними з перших.

«Рожевою суперповнею» милувалися й у Буенос-Айресі. Її довго відбивали води Ла-Плати. Жителі Каракаса побачили, як супутник пропливає над вершиною Ель-Авіли. Насолоджувалися суперповнею і в Сантьяго.

У Стамбулі спостерігали, як «Рожевий Місяць» сходив над Босфором. Він освітив мечеті й вежі турецького міста.

Для індійців суперповня стала променем надії на тлі пандемії. Супутник було добре видно в небі над столицею. Місяць довго освітлював монумент «Ворота Індії» і майже безлюдні вулиці Нью-Делі.

Суперповня виникає, коли повний місяць збігається з перигеєм, тобто коли супутник підходить до Землі найближче. Зазвичай за рік таке буває три або чотири рази. Наступна суперповня станеться 26 травня. Синоптики кажуть, що тоді місяць буде ще більшим і яскравішим.
Коротке посилання на цю сторінку:

Світ спостерігав першу суперповню 2021 рокуСапфіри й діаманти нерідної дочки Наполеона виставлять на торгиГладіатори Стародавнього Риму: у Неаполі відкрилася тематична виставкаНовий рекорд Гіннеса: іграшковий поїзд зіграв найдовшу мелодію на келихахНью-йоркський магазин неонових вивісок досі популярнийЗнаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальностіЕстонець змайстрував карусель із льоду прямо в Балтійському моріШвейцарського сніговика вперше підпалили за межами ЦюрихаОазис на голові: бельгієць замість маски надіває на себе мінітеплицюЩо збирають в’єтнамські шанувальники Lego