У шапці, що нагадує голову носорога, і з коробкою з написом «Казки» екоактивіст Самсудін ходить індонезійськими селами й розповідає про прибережну ерозію. А також про те, як мангрові ліси можуть урятувати природне середовище проживання людей.
50-річний чоловік нещодавно привіз свої історії до Індрамаю. Раніше берег цього регіону від високих хвиль захищали мангрові ліси. Але потім вони зникли, і берегова лінія дуже постраждала.
[Самусудін, природозахисник]:
«Коли я вирішив розповідати казки, я сподівався, що діти, яких я зустріну, стануть героями свого природного середовища, героями у справі порятунку індонезійських рідкісних тварин, лісів і збереження мангрових заростей нашої країни».
І, схоже, його зусилля немарні.
[Джоан Пратама, школяр]:
«Я дуже щасливий. Історія дуже цікава».[Мухаммад Джефрі, школяр]:
«Мангри — це дерева, які висаджують люди, щоб захистити землю».
Президент Індонезії для порятунку мангрових лісів створив спеціальне агентство. Його мета — до 2024 року відновлювати по 150 тисяч гектарів лісів за рік.
Команда екологів Самсудіна вирішила допомогти. Вона садить молоді дерева там, де їх незаконно вирубали під рибні ферми. Але повторне висаджування — нелегка битва.
[Самусудін, природозахисник]:
«Люди гадають, що ми божевільні, і те, що ми робимо, — марна справа. Вони вважають висаджування мангрових дерев порушенням. Тому багато того, що ми посадили, було вирвано. Але ми повинні й далі це робити».
Багато фермерів кажуть, що захищати берегову лінію треба дамбами.
[Расенді, фермер]:
«Треба зробити кам’яну дамбу, щоб вона блокувала хвилі. Море з’їдає нашу землю. Ліпше захистити її камінням».
За даними із супутників, майже 90 % усієї берегової лінії Індрамаю протяжністю 114 кілометрів постраждали від ерозії. Ще коло 6100 гектарів землі затоплено морською водою.
Загалом в Індонезії мангрові ліси розкинулись на близько 3,3 мільйона гектарів, з яких понад 600 тисяч гектарів у критичному стані.
Коротке посилання на цю сторінку: