03.12.2021
Телеканал NTD

ЄС і Велика Британія наклали на окремих громадян КНР санкції за злочини в регіоні Сіньцзян

ЄС і Велика Британія наклали на окремих громадян КНР санкції за злочини в регіоні Сіньцзян

Чотири китайські чиновники й одна організація потрапили до «чорного списку» ЄС. Їм закриють в'їзд до блоку..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Чотири китайські чиновники й одна організація потрапили до «чорного списку» ЄС. Їм закриють в’їзд до блоку та заморозять рахунки на його території. Брюссель наклав санкції у зв’язку із геноцидом, що триває в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі щодо уйгурів.

Паралельно аналогічні санкції щодо тих же осіб і компанії ввела й Велика Британія. У «чорний список» вона включила директора Бюро громадської безпеки Сіньцзяну, двох китайських високопосадовців, колишнього заступника секретаря партії в Сіньцзяні та сіньцзянське виробничо-будівельне підприємство.

[Домінік Рааб, міністр закордонних справ Великої Британії]:
«Я повідомив імена чотирьох високопосадовців, відповідальних за придушення уйгурських мусульман у Сіньцзяні. Окрім цих осіб, ми також запроваджуємо санкції щодо бюро громадської безпеки Сіньцзянської виробничо-будівельної корпорації. Ця структура, пане спікере, відповідає за проведення репресивної політики безпеки на всій території Сіньцзяну».

Пекін на це відреагував також обмеженнями. Він наклав санкції на десять європейців і чотири організації ЄС. Він також звинуватив Брюссель в «умисному поширенні брехні й дезінформації».

Верховний представник ЄС з питань закордонних справ через це висловив жаль.

[Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС з питань закордонних справ]:
«Під час зустрічі нам повідомили, що Китай відреагував санкціями у відповідь, а не спробував змінити свою політику й розв’язати проблеми, які викликали наші законні побоювання. Китай знову закрив очі на порушення».

Це перші серйозні санкції ЄС щодо Китаю з 1989 року. Утім, у 2020-му Брюссель у межах ширших кіберобмежень додав до «чорного списку» двох китайських хакерів і технологічну компанію з КНР.

Разом із санкціями щодо китайських чиновників, ЄС також ужив аналогічних заходів щодо осіб і організацій із п’ятьох інших країн. Це Північна Корея, Лівія, Південний Судан, Еритрея та Росія.
Коротке посилання на цю сторінку:

ЄС і Велика Британія наклали на окремих громадян КНР санкції за злочини в регіоні СіньцзянЯк Китай порушує права робітників на своєму майбутньому заводі в СербіїКитай звільнив двох канадців в обмін на фіндиректора HuaweiООН: доступ до китайського регіону Сіньцзян досі закритийБізнес не виживе: жителі півночі Китаю скаржаться на вимикання світлаЧотирьох демократичних активістів арештували в ГонконзіБункери та шрами війни: острів на передовій між Тайванем та КНРЗупинити насильницьке вирізання органів у Китаї закликали на онлайн-саміті