22.02.2021
Телеканал NTD

Знаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальності

Знаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальності

Відновлений фламандський шедевр XV століття захистили новою куленепробивною скляною стіною. Загальну вартість реконструкції Гентського вівтаря оцінюють..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Відновлений фламандський шедевр XV століття захистили новою куленепробивною скляною стіною. Загальну вартість реконструкції Гентського вівтаря оцінюють у 30 мільйонів євро.

Брати Губерт і Ян ван Ейки завершили шедевр у 1432 році. Це стулковий вівтар у католицькому кафедральному соборі святого Бавона в бельгійському місті Гент. Він складається із 24 панелей та вважається одним із найважливіших творів мистецтва раннього Відродження.

Утім, враження відвідувачі тепер можуть дістати ще яскравіші. Для них підготували екскурсію у віртуальній реальності. Можна зайти в картину й розглянути навіть найдрібніші деталі.

[Бен Деврієндт, координатор центру для відвідувачів]:
«Завдяки доповненій реальності ми даємо людям змогу збільшувати масштабування, щоб відкрити для себе набагато більше того, чого зазвичай не бачиш».

[Лудо Коллін, пастор собору святого Бавона]:
«Картини написано дуже ретельно, до найдрібніших деталей. Здалеку це важко розгледіти, та якщо придивитися, то можна побачити, що в будівлях на задньому фоні у вікнах є люди, що на вулицях стоять коні, що тіні намальовано ідеально. Усе розписано так ретельно, що дивуєшся, як вони змогли зробити таке в 1432 році?»

Вівтар реставрували понад десять років. Адміністрація міста планувала у 2020 році урочисто показати шедевр публіці. Однак через пандемію термін відсунули на 2021-й.

Панелі частково зафарбували в 1550 році, вони пережили руйнування релігійних образів у Нідерландах влітку 1566 року, а в XIX столітті їх розпиляли навпіл. Під час воєн їх захоплювали то французи, то німці. А наприкінці Другої світової вони опинилися в австрійській соляній шахті.

Також у 1934 році дві панелі вкрали. Відновили лише одну з них.

Коротке посилання на цю сторінку:

Знаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальностіІндійський майстер виготовив замок вагою 300 кілограмівВ Іраку через пандемію молодь захопилася скейтбордингомКанадці побудували найбільший сніговий лабіринтУ Новому Орлеані через скасування параду люди прикрасили будинки як карнавальні платформиВ австралійському заповіднику Нітмілук облаштовують гірські велотрасиДень бабака: зима затримається ще на шість тижнівКолекцію неоціненних брошок уперше показали в КиєвіЩо збирають в’єтнамські шанувальники LegoДе зберігаються шедеври Лувру, які рідко виставляють у залах музею