22.02.2021
Телеканал NTD

Гонконгські столяри дають друге життя спиляним деревам

Гонконгські столяри дають друге життя спиляним деревам

Цей майже всохлий лонган спилюють під наглядом гонконгського столяра Річчі Вона. Майстер та його помічники дадуть..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Цей майже всохлий лонган спилюють під наглядом гонконгського столяра Річчі Вона. Майстер та його помічники дадуть дереву друге життя, зробивши з нього меблі чи інші предмети домашнього ужитку.

Річчі заснував свою організацію після тайфуну «Мангхут», який налетів на Гонконг у вересні 2018 року. Тоді вітер повалив тисячі дерев. Їх хотіли вивезти на звалище. Але майстер подумав, що це буде занадто великим збитком.

[Річчі Вон, засновник організації ― виробника меблів]:
«Ми почали переробляти викинуті на звалище дерева й зрозуміли, що вони не такі вже й старі й що жучки їх не дуже зіпсували. Повалені вітром чи спиляні будівельниками дерева бувають абсолютно здоровими, але їх теж викидають».

Торік організація зібрала 300 тонн дерев, які збиралися викинути. З них зробили столи, лавки, настінний годинник та всілякі предмети інтер’єру.

[Річчі Вон, засновник організації ― виробника меблів]:
«Дерево росте 50 чи навіть 100 років, тому в ньому багато вологи, і потрібно його висушити. Ми розпилюємо стовбур на багато частин, щоб волога швидше випаровувалася. Коли дерево висохне, треба спроєктувати новий виріб і почати роботу. Необроблену деревину від твору мистецтва відділяють три-чотири місяці».

Готові вироби продають на виставках. Покупців завжди багато.

[покупниця]:
«(Ці меблі) дуже практичні. Наприклад, є журнальні столики. Ці вироби прості, без пафосу й претензійності. Тут роблять найпростіші меблі».

Сировина в майстерні є постійно. Зараз тут зберігаються дерева десятків порід. Також до столярів часто звертаються фермери й лісоруби й пропонують забрати звалені або частково всохлі дерева.

Гонконгський майстер планує розширити штат працівників, щоб устигати обробляти більше деревини. Він сподівається, що в майбутньому зможе знизити залежність Гонконгу від імпорту.
Коротке посилання на цю сторінку:

Гонконгські столяри дають друге життя спиляним деревамЯпонець урятував 200-річний сімейний бізнес, попри цунамі 2011 року та пандемію COVID-19У Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєООН: майже мільйон людей голодує в МозамбікуАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніСвіт перебуває на піку народжуваності близнюківДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераСудно з іспанськими коровами після двох місяців вимушеного плавання причалить у КартахеніВідео з трактором, який трусить апельсинові дерева, стало популярним в інтернетіПерші наслідки «брекзиту» на кордоні: паперова тяганина, черги й затримки