03.12.2021
Телеканал NTD

Іспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZeneca

Іспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZeneca

Іспанія щонайменше два тижні не використовуватиме вакцину проти COVID-19, яку розробила англо-шведська компанія AstraZeneca спільно з..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Іспанія щонайменше два тижні не використовуватиме вакцину проти COVID-19, яку розробила англо-шведська компанія AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Ця країна приєдналася до списку держав, що тимчасово відмовилися від цього препарату через його побічну дію.

[Кароліна Даріас, міністр охорони здоров’я Іспанії]:
«Я повідомила регіональній раді, що як запобіжний захід ми тимчасово призупинимо використовувати вакцину AstraZeneca, поки комітет з фармаконагляду та оцінки ризиків не проаналізує звіти про випадки тромбозу, які надійшли цими вихідними».

Раніше щеплення цією вакциною також тимчасово перестали робити у Франції, Німеччині та Італії. До цього застосовувати препарат заборонила Данія, Норвегія, Ісландія, Болгарія, Індонезія та ще кілька країн.

Надходять повідомлення, що судинах незначної кількості пацієнтів, яким ввели вакцину AstraZeneca, утворилися тромби.

[Кароліна Даріас, міністр охорони здоров’я Іспанії]:
«Таких випадків дуже мало, але на них важливо звернути увагу. Ось чому Іспанія разом з іншими країнами на два тижні призупинила використання вакцини».

Відклала щеплення препаратом AstraZeneca й Демократична Республіка Конго. Другого березня вона отримала 1,7 мільйона доз цієї вакцини завдяки програмі COVAX. Але тепер уряд збирається почекати, поки закінчать досліджувати можливі побічні ефекти.

Тим часом у Великій Британії вакцинація препаратом триває. Це знаменитий лондонський Музей науки. Очікуючи щеплення, люди тут вишикувалися в чергу.

[житель Лондона]:
«Я вірю вченим, а вони радять нам обов’язково робити щеплення. Тому я однаково до них прислухатимусь».

[жителька Лондона]:
«Якщо ВООЗ каже, що все гаразд, то, напевно, усе буде гаразд. Від того, що я чула, у мене склалося враження, що лише нідерландці вважають, що з цією вакциною щось не так».

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що підтверджених випадків смерті, які якось стосуються вакцини, поки зареєстровано не було. У кількох країнах у пацієнтів утворилися тромби, але зв’язок із препаратом того, що сталося, поки не доведено.
Коротке посилання на цю сторінку:

Іспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaУ США COVID-19 забрав більше життів, ніж «іспанка» 100 років томуСім андських кондорів випустили в дику природу в АргентиніСистема охорони здоров’я Румунії не справляєтьсяНе злякати лева: сафарі на безшумних авто організовують у КеніїЗахистити «шкіряний» мед хоче АвстраліяЯк гатки для дощу допомагають захистити ґрунт від ерозіїДіаманти, окуляри та бетон, що між ними спільного?США почали впускати вакцинованих міжнародних мандрівниківЛондонські автобуси перетворюють на пункти допомоги бездомним