21.11.2021
Телеканал NTD

Мініпарки допомагають афінянам пережити спеку й задуху

Мініпарки допомагають афінянам пережити спеку й задуху

Афіни вже давно перетворилися на кам'яні джунглі, і влітку містяни буквально задихаються від спеки й вихлопних..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Афіни вже давно перетворилися на кам’яні джунглі, і влітку містяни буквально задихаються від спеки й вихлопних газів. Трохи виправити ситуацію допомагають мініпарки. Це невеликі зелені оази з деревами, кущами та лавками.

[Костас Бакоянніс, мер Афін]:
«Мета — висаджувати рослини, знижувати температуру повітря, підвищувати якість життя і створювати нові місця відпочинку, де люди можуть збиратися разом».

Афіни стали розростатися після Другої світової війни, коли сільські жителі почали масово переїжджати до столиці.

[Христос Зерефос, голова Афінського наукового кліматичного центру]:
«Тут вирубували дерева і зводили будинки. Виникали цілі житлові райони, і водночас зростали затори на дорогах».

Мініпарки зазвичай охоплюють 100 квадратних метрів. Їх висаджують на подвір’ях біля багатоповерхівок. Довкола Афін гори, тож у безвітряну погоду в місті стає душно. Улітку температура підіймається до 40 градусів.

[жителька Афін]:
«Дуже приємно, що з’являються місця, де можна подихати свіжим повітрям. Ми, особливо тут, у Кіпселі, задихаємося. Тож це добра ініціатива».

Влада міста надіється, що зелені оази спонукатимуть людей відпочивати біля дому й не їздити на авто до звичайних парків, забруднюючи повітря вихлопами. А ще в Афінах прокладають велосипедні та пішохідні доріжки, уздовж яких ростуть дерева.

[Костас Бакоянніс, мер Афін]:
«Час автомобілів минає. Тепер потрібно шукати новий баланс».

У місті активно ремонтують старі фонтани. Вода, що циркулює, освіжає та охолоджує довколишнє повітря.

[Христос Зерефос, голова Афінського наукового кліматичного центру]:
«Якщо садити парки й відновлювати фонтани, то, звичайно, це принесе користь. Зелені легені в центрі міста — це вже допомога».

Мініпарки є в багатьох містах світу. Такі облагороджені зелені території прикрашають вулиці й дають можливість відпочити від міської метушні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Мініпарки допомагають афінянам пережити спеку й задухуГонконгські столяри дають друге життя спиляним деревамПариж закриє старовинний пташиний ринок XIX століттяНайбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVIDСудно з іспанськими коровами після двох місяців вимушеного плавання причалить у КартахеніІндієць заснував першу у світі безплатну лікарню для деревНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Реставратор переїхав із Греції до Туреччини, щоб рятувати фрески християнських церковОпитування: чи хочуть українці вакцинуватисяЄгипет готується відкрити нову столицю країни