28.08.2021
Телеканал NTD

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуття

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуття

У цій майстерні, що в столиці Руанди, відвідувачам показують яскраві вироби. Ідея не лише оригінальна, а..

Дата завантаження: 2021-10-28

video

У цій майстерні, що в столиці Руанди, відвідувачам показують яскраві вироби. Ідея не лише оригінальна, а й екологічна. Замість звалища ці старі покришки потрапляють до будинків і на галявини руандійців у вигляді столиків і крісел.

[Жан де Дью Камана, засновник майстерні]:
«Я вирішив почати цю справу, коли побачив, що гості, які приходили до мене додому, сідали на старі покришки. Тоді я зрозумів, що можу робити з них стільці. Я почав цікавитися цим і зрозумів, що це можливо. Потім я знайшов свій стиль».

Це невелике підприємство існує майже 10 років. Тут працює 12 осіб.

За тиждень майстри можуть зробити коло 15 наборів для відпочинку, які складаються з п’яти крісел і столика. Такий гарнітур коштує 150–200 доларів.

Компанія ще виробляє із покришок взуття. Його продають за ціною до шести доларів.

Старі покришки компанія приймає не безплатно. Вона наймає людей, які шукають сировину в Кігалі та його околицях. За одну одиницю платить п’ять доларів.

Так вирішується ще одна проблема — місто звільняється від сміття.

[Саїді Нзабарера, працівник підприємства]:
«Мені подобається ця робота. Вона унікальна. Я невтомно працюю і можу без проблем прогодувати сім’ю. Це мене дуже надихає».

На цю компанію навіть звернула увагу організація при міністерстві охорони довкілля Руанди.

[Жак Нсенгіюмва, співробітник REMA]:
«З погляду захисту природи потрібно підтримувати проєкти, у яких покришки перетворюють на інші корисні для людей предмети».

Уряд Руанди також поставив собі за мету до 2030 року збільшити перероблення неорганічних відходів на 40 %.
Коротке посилання на цю сторінку:

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуттяНа півночі Канади водопровідна вода тхне нафтоюРівень найбільшого водосховища США опустився до критичної позначки20 тонн мертвої риби прибило до іспанського узбережжяУ чому сенс навчання? В одній зі шкіл США знайшли відповідьУ мексиканському зоопарку оселилися рідкісні ламантини59 мутацій: новий африканський штам коронавірусу непокоїть ученихКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиДе вирощують жасмин для знаменитих парфумів «Chanel № 5»США депортували до Мексики 260 мігрантів