22.12.2021
Телеканал NTD

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуття

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуття

У цій майстерні, що в столиці Руанди, відвідувачам показують яскраві вироби. Ідея не лише оригінальна, а..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

У цій майстерні, що в столиці Руанди, відвідувачам показують яскраві вироби. Ідея не лише оригінальна, а й екологічна. Замість звалища ці старі покришки потрапляють до будинків і на галявини руандійців у вигляді столиків і крісел.

[Жан де Дью Камана, засновник майстерні]:
«Я вирішив почати цю справу, коли побачив, що гості, які приходили до мене додому, сідали на старі покришки. Тоді я зрозумів, що можу робити з них стільці. Я почав цікавитися цим і зрозумів, що це можливо. Потім я знайшов свій стиль».

Це невелике підприємство існує майже 10 років. Тут працює 12 осіб.

За тиждень майстри можуть зробити коло 15 наборів для відпочинку, які складаються з п’яти крісел і столика. Такий гарнітур коштує 150–200 доларів.

Компанія ще виробляє із покришок взуття. Його продають за ціною до шести доларів.

Старі покришки компанія приймає не безплатно. Вона наймає людей, які шукають сировину в Кігалі та його околицях. За одну одиницю платить п’ять доларів.

Так вирішується ще одна проблема — місто звільняється від сміття.

[Саїді Нзабарера, працівник підприємства]:
«Мені подобається ця робота. Вона унікальна. Я невтомно працюю і можу без проблем прогодувати сім’ю. Це мене дуже надихає».

На цю компанію навіть звернула увагу організація при міністерстві охорони довкілля Руанди.

[Жак Нсенгіюмва, співробітник REMA]:
«З погляду захисту природи потрібно підтримувати проєкти, у яких покришки перетворюють на інші корисні для людей предмети».

Уряд Руанди також поставив собі за мету до 2030 року збільшити перероблення неорганічних відходів на 40 %.
Коротке посилання на цю сторінку:

Руандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуттяВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівУ Франції почали спилювати дуби для відновлення собору Паризької БогоматеріУкраїнцям пропонують відчути ДТП на спеціальному симуляторіНайбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVIDБезпритульним собакам Косова знаходять господарів у ЄС та СШАВ Аргентині вилікували й повернули в океан 12 пінгвінів магеланськихБританська компанія придумала, як робити з масок шкільні стільціУгорці спалюють сміття, щоб опалювати будинкиВолонтери відновлюють центр Мосула, щоб магазини знову змогли відкритися