22.02.2021
Телеканал NTD

Їжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітря

Їжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітря

Директор фінської компані Пасі Вайнікка куштує свій новий продукт, який створили в лабораторії в Еспоо. Це..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Директор фінської компані Пасі Вайнікка куштує свій новий продукт, який створили в лабораторії в Еспоо. Це зроблений із повітря шніцель.

[Пасі Вайнікка, директор компанії ― розробника солейну]:
«Чудово».

Цей продукт називається солейн. Його виготовляють у мініатюрному біореакторі з вуглецю, водню, кисню та азоту. З таких же елементів складається білок. Науковці кажуть, що процес створення солейну схожий на спиртове бродіння. У суміш із водню, вуглекислого газу й мікроелементів поміщають воднеокислювальні бактерії.

[Пасі Вайнікка, директор компанії ― розробника солейну]:
«Але нашому мікроорганізму не потрібен цукор. Замість нього до ферментера надходять маленькі бульбашки водню й вуглекислого газу. Вуглекислий газ ми виділяємо з атмосфери за допомогою технології під назвою «пряме захоплення повітря», а водень отримуємо, розкладаючи воду».

Мікроорганізми виробляють продукт, який потім висушують і перетворюють на борошно. У ньому є жири, вуглеводи та білок, якого там понад 65 %. Борошно на смак нагадує пшеничне. Його можна додавати до всіляких продуктів.

[Пасі Вайнікка, директор компанії ― розробника солейну]:
«Солейн — це харчовий інгредієнт. Спочатку він збагачуватиме білком продукти рослинного походження, такі як напої та замінники м’яса. Також його можна додавати до молочних коктейлів та йогуртів. У такій їжі бракує амінокислот і білків».

Науковці кажуть, що виробництво солейну повністю екологічне. Електроенергію добувають із поновлюваних джерел енергії. На думку фахівців, у майбутньому цим продуктом можна буде забезпечувати все людство.

Компанія-розробник отримала майже 25 мільйонів євро державних і приватних інвестицій. Вона планує вивести свою продукцію на ринок на початку 2023 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Їжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітряУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тваринУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволіПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в МюнхеніФотопастки у гватемальських джунглях зняли життя ягуарівДослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликівІлон Маск обіцяє $ 100 млн автору найкращої технології виловлювання вуглецю