04.01.2021
Телеканал NTD

Пандемія підвищила попит на вінілові платівки

Пандемія підвищила попит на вінілові платівки

У період карантину та пандемії, коли мільйони людей вимушено опинилися в домашній ізоляції, почав зростати попит..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

У період карантину та пандемії, коли мільйони людей вимушено опинилися в домашній ізоляції, почав зростати попит на вінілові платівки.

Як повідомляє чеська компанія, яка є найбільшим у світі виробником таких платівок, у 2020 році її продажі зросли на 11 %. Загалом вона відправила покупцям 38 мільйонів одиниць.

[Міхал Стерба, голова компанії ― виробника вінілових платівок]:
«Минулий рік був рекордним. Багато хто почав купувати собі аудіосистеми й платівки. Можливо, це через те, що люди сиділи вдома й не часто мали нагоду сходити на концерт, до паба чи бару».

Зацікавленість вініловими платівками тримається ось уже десять років. І це попри доступ до онлайн-ресурсів із гігабайтами музики.

Чеський диджей і колекціонер вінілу Їржі Голубець каже, що ніщо не може замінити фізичне відчуття платівки в руках і усвідомлення того, що музика на ній дійсно надрукована.

[Їржі Голубець, диджей і колекціонер платівок]:
«Я почав збирати вініл коло 15 років тому. Тепер маю понад 3000 12-дюймових платівок. Я їх прискіпливо не перераховував. І ще в мене приблизно стільки ж маленьких семидюймових».

А власник магазину вінілових платівок порівнює свою продукцію з антикваріатом.

[Петр Ракосник, власник магазину вінілових платівок]:
«Коли приходиш сюди й купуєш вінілову платівку 70-х років чи 1965-го, то це ніби купуєш антикваріат. Це прекрасний артефакт».

Найбільшим ринком вінілових платівок залишаються США. Там у 2020 році було продано 27 з половиною мільйонів копій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2019-му.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пандемія підвищила попит на вінілові платівкиБоснієць так полюбив скандинавські саги, що перевтілився у вікінгаЗамість авіарейсу — намет: в аеропорту Сінгапуру обладнали гламурний кемпінгЛос-анджелеський зоопарк знову відкривається після карантинуВ Італії випустили присвячену медикам монетуСхідні солодощі на рожні: у Йорданії по-новому готують кнафе3000 ключів і 7 кілометрів шляху: як у Ватикані відкривають двері музеївАкваріум у Мехіко показав дитинча субантарктичного пінгвінаПосмійся зі своїх проблем: єгиптяни знімають стрес за допомогою йоги сміхуМаски для обличчя — популярний подарунок на Різдво