28.08.2021
Телеканал NTD

«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсули

«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсули

У німецькому Ульмі тестують спальні капсули для бездомних. Ці незвичайні дерев'яні споруди спроєктували й побудували шість..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

У німецькому Ульмі тестують спальні капсули для бездомних. Ці незвичайні дерев’яні споруди спроєктували й побудували шість місцевих компаній. Для капсули навіть придумали назву «Ульмське гніздо».

Мета проєкту — захистити від холоду тих, хто з якихось причин не може ночувати у притулках для бездомних.

[Норман Курок, співробітник благодійної організації Caritas]:
«Увечері «гніздо» автоматично відмикається. Той, кому треба десь переночувати, може просто відчинити двері й потрапити в безпечне місце».

«Ульмське гніздо» обладнано сонячною панеллю, датчиками руху, температури й вологості. Усередині є освітлення.

[Норман Курок, співробітник благодійної організації Caritas]:
«Будова капсули створює так званий ефект іглу. За рахунок тепла тіла температура всередині підіймається до прийнятного рівня. Там не буде жарко й затишно, але від морозів можна вберегтися».

Коли в капсулі спить бездомний, інформація про це надходить до співробітників благодійної організації. Уранці вони опитують тих, хто ночував.

[Норман Курок, співробітник благодійної організації Caritas]:
«Ті, хто користувався капсулою, дуже задоволені. Вони збагнули, що вона захищає від холоду, а ще від нападів. Іноді бездомні більше бояться насильства, ніж морозів».

Розробники роблять «Ульмські гнізда» під замовлення. Проте нагадують, що клієнтів і надалі чекають витрати. У капсулах треба прибирати, також знадобиться технічне обслуговування.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсулиУ Сіднейській бухті плавання на каяках поєднують зі збиранням сміттяПара молодят проводить медовий місяць, доглядаючи за вівцямиМодний аксесуар року: якими були маски для обличчяПівденнокорейцям заборонили відправляти пропагандистські листівки до КНДРНайбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVIDКараван мігрантів вирушив із Гондурасу в бік кордону СШАСкільки пластику ми їмо?Як пандемія 2020 року позначилася на світі тваринПоширення коронавірусу SARS-CoV-2 світом: огляд 2020 року