04.09.2021
Телеканал NTD

Нові випробування: чи допоможе змішання вакцин захиститися від штамів SARS-CoV-2

Нові випробування: чи допоможе змішання вакцин захиститися від штамів SARS-CoV-2

Світу загрожує до 4000 варіацій SARS-CoV-2. І британські вчені розпочали дослідження, щоби знайти захист від усіх..

Дата завантаження: 2021-03-04

video

Світу загрожує до 4000 варіацій SARS-CoV-2. І британські вчені розпочали дослідження, щоби знайти захист від усіх можливих штамів.

На першому етапі вони перевірять ефективність змішаних доз вакцин. Так, групі добровольців вводитимуть спочатку вакцину Pfizer, а потім через 4‒12 тижнів — препарат AstraZeneca. Потім подивляться, яку імунну відповідь це дає. Також планують експериментувати у зворотному порядку.

[Меттью Снейп, експерт із вакцин]:
«Такі змішані дози застосовують і до інших хвороб, таких як Ебола, ВІЛ і гепатит В».

Як припускають, перші результати досліджень буде відомо вже в червні.

Відколи почалася пандемія, уже знайшли тисячі мутацій вірусу. Серед них особливо небезпечними виявилися британський, південноафриканський і бразильський штами. Вони заразніші, тому швидше поширюються. Також смертність від них серед пацієнтів, що входять до групи ризику, вища.

Водночас уряди в усьому світі вивчають можливість запровадження паспортів імунізації. Деякі вважають, що це дасть змогу відновити економічну діяльність. Однак є побоювання, що це також може призвести до соціальної ізоляції великої кількості людей.

Біометрична компанія iProov, а також фірма з кібербезпеки Mvine вже отримали фінансування від британського уряду для розроблення паспорта імунізації.

[Ендрю Бад, голова компанії iProov]:
«Є дуже багато спірних питань, питань дискримінації. І на це треба дивитися з двох сторін. По-перше, існує проблема привілейованості. Також проблема поділу за віком. Тобто найперше щеплення зроблять літнім, таким як я. Тому молодь не матиме доступу до послуг».

Водночас у деяких країнах уже почали запроваджувати щось схоже на паспорти імунізації. Наприклад, у США людей із ними пропускають на спортивні заходи.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нові випробування: чи допоможе змішання вакцин захиститися від штамів SARS-CoV-2У Греції взимку настало літо: люди кинулися на пляжіВ Індії ветеринари рятують птахів, які постраждали від повітряних зміївРеставратор переїхав із Греції до Туреччини, щоб рятувати фрески християнських церковНа півдні Перу врятували з неволі очкового ведмедика — сиротуНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Південнокорейський студент виготовляє табуретки з масокЩільне прилягання й подвійний шар: у США розповіли, як збільшити ефективність масокШотландські корови скидають шерсть в умовах австралійського літаСадир Жапаров здобув упевнену перемогу на виборах президента Киргизстану