28.02.2021
Телеканал NTD

Пакистанські митники допомагають соколам, врятованим від контрабандистів

Пакистанські митники допомагають соколам, врятованим від контрабандистів

Життя цих соколів ще недавно було під загрозою. Їх хотіли контрабандою вивезти з Пакистану. Але порушників..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Життя цих соколів ще недавно було під загрозою. Їх хотіли контрабандою вивезти з Пакистану. Але порушників зупинили на кордоні, і птахів конфіскували. Тепер соколи проходять реабілітацію в спеціальному митному центрі в Карачі.

[Камран Хан Юсафзай, голова Пакистанської асоціації соколиного полювання]:
«Пакистан заборонив незаконну торгівлю соколами в 1980 році. Проте бачимо, що контрабанда набула просто величезних масштабів».

На думку президента Пакистанської асоціації соколиного полювання, контрабанду возять організовані злочинні угруповання.

[Камран Хан Юсафзай, голова Пакистанської асоціації соколиного полювання]:
«Соколами торгує велика мафіозна організація. Вона має всілякі зв’язки в суспільстві, тому достовірні відомості про контрабанду не надходять».

Нещодавно митники конфіскували 75 соколів. Вони кажуть, що контрабандний маршрут починається здебільшого в Афганістані. Потім птахів із Пакистану переправляють до країн Перської затоки.

[Сакіб Саїд, співробітник митниці]:
«Близький Схід — їхній улюблений напрямок, бо там популярне соколине полювання. На цьому нелегальному бізнесі заробляють мільйони пакистанських рупій і доларів США. Вартість сокола коливається від 125 доларів до 62 тисяч, залежно від птиці».

Конфіскованих птахів зважують та обстежують, потім чипують. Це допоможе відстежувати їхнє пересування в дикій природі.

Водночас пакистанські чиновники кажуть, що приділяють цій проблемі особливу увагу. З їхніх слів, контрабанду переправляють уже далеко не всі. Однак згідно з офіційними даними, щорічно через пакистанський кордон нелегально провозять від п’яти до шести тисяч соколів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пакистанські митники допомагають соколам, врятованим від контрабандистівЗоологи несподівано виявили в Західній Австралії популяцію сипухModerna запевняє в ефективності її вакцини проти нових штамів коронавірусуЯскраві піньяти — невіддільний атрибут Різдва в МексиціТюлені повертаються на північне узбережжя ФранціїДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераГора Еверест виявилася вищою, ніж ми гадалиНовий штам коронавірусу: країни ЄС не впускають британцівМолоді американці їдуть із великих міст заради просторих будинків у глибинціВиставка в Києві розповідає про антарктичні дослідження українських науковців