[Мішель Барньє, парламентер від ЄС з питань «брекзиту»]:
«Здрастуйте, нічого нового, працюємо навіть у неділю. (Журналістка: “Ви сьогодні домоглися якогось прогресу?”) Процес триває. (Журналістка: “Приємно чути. Думаєте, вдасться досягти угоди?”) Дозвольте нам працювати. Дякую».
Барньє і головний парламентер від Великої Британії Девід Фрост намагаються затвердити документ до кінця перехідного періоду. Він завершується 31 грудня. Сторони закликають одна одну піти на компроміси. Залишається три невирішені питання: рибальство, державні дотації і механізми вирішення суперечок.
Так, Лондон хоче повернути контроль над своїми територіальними водами, а Брюссель наполягає, що має бути перехідний період, під час якого ЄС зможе й далі виловлювати рибу біля берегів Сполученого Королівства. Водночас британська сторона вважає, що цей період повинен тривати не більше ніж три роки, а європейські політики впевнені, що треба щонайменше 10 років.
Велика Британія покинула блок 31 січня цього року. Якщо торговельну угоду так і не затвердять, то це стане потрясінням для фінансових ринків, а також для налагоджених мереж постачань багатьох товарів у Європі та інших країнах. Водночас Лондон намагається зменшити вплив пандемії на економіку.
Варто зазначити, що раніше прем’єр-міністр Борис Джонсон неодноразово казав, що готовий до виходу без торговельної угоди, і що країна будуватиме фінансові відносини з блоком відповідно до правил СОТ.
Коротке посилання на цю сторінку: