22.02.2021
Телеканал NTD

У Лондоні відновилися переговори щодо торговельної угоди між Великою Британією і ЄС

У Лондоні відновилися переговори щодо торговельної угоди між Великою Британією і ЄС

Парламентера від ЄС з питань «брекзиту» Мішеля Барньє в неділю можна було зустріти на вулицях Лондона...

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Парламентера від ЄС з питань «брекзиту» Мішеля Барньє в неділю можна було зустріти на вулицях Лондона. У суботу тут поновилися переговори віч-на-віч щодо важливої складової виходу Великої Британії з блоку — торговельної угоди, яка регулюватиме фінансові зв’язки між сторонами.

[Мішель Барньє, парламентер від ЄС з питань «брекзиту»]:
«Здрастуйте, нічого нового, працюємо навіть у неділю. (Журналістка: «Ви сьогодні домоглися якогось прогресу?») Процес триває. (Журналістка: «Приємно чути. Думаєте, вдасться досягти угоди?») Дозвольте нам працювати. Дякую».

Барньє і головний парламентер від Великої Британії Девід Фрост намагаються затвердити документ до кінця перехідного періоду. Він завершується 31 грудня. Сторони закликають одна одну піти на компроміси. Залишається три невирішені питання: рибальство, державні дотації і механізми вирішення суперечок.

Так, Лондон хоче повернути контроль над своїми територіальними водами, а Брюссель наполягає, що має бути перехідний період, під час якого ЄС зможе й далі виловлювати рибу біля берегів Сполученого Королівства. Водночас британська сторона вважає, що цей період повинен тривати не більше ніж три роки, а європейські політики впевнені, що треба щонайменше 10 років.

Велика Британія покинула блок 31 січня цього року. Якщо торговельну угоду так і не затвердять, то це стане потрясінням для фінансових ринків, а також для налагоджених мереж постачань багатьох товарів у Європі та інших країнах. Водночас Лондон намагається зменшити вплив пандемії на економіку.

Варто зазначити, що раніше прем’єр-міністр Борис Джонсон неодноразово казав, що готовий до виходу без торговельної угоди, і що країна будуватиме фінансові відносини з блоком відповідно до правил СОТ.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Лондоні відновилися переговори щодо торговельної угоди між Великою Британією і ЄСРуандійські майстри перетворюють старі покришки на крісла, столи та взуттяЄвропейці тікають від локдаунів у ДубайКолумбія рятує ліси й планує зменшити вирубування на 30 % до 2022 рокуПрезидента Чаду вбито, армія обіцяє вибори через 18 місяцівПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринкуВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедівБерлінський шеф-кухар готує для пацієнтів лікарніВолонтери відновлюють центр Мосула, щоб магазини знову змогли відкритисяНа лаві вулкана в Ісландії смажать сосиски