22.02.2021
Телеканал NTD

Австралія вимагає від Китаю вибачень за фейкове фото у твіттері

Австралія вимагає від Китаю вибачень за фейкове фото у твіттері

Прем'єр-міністр Австралії висловив велике обурення щодо публікації, яка нещодавно з'явилася на офіційній сторінці прессекретаря міністерства закордонних..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Прем’єр-міністр Австралії висловив велике обурення щодо публікації, яка нещодавно з’явилася на офіційній сторінці прессекретаря міністерства закордонних справ Китаю у твіттері. Чжао Ліцзянь розмістив фейкове зображення, на якому чоловік в австралійській військовій формі приставив ніж до горла афганської дитини. Підпис під картинкою такий: «Не бійся, ми прийшли з миром».

[Скотт Моррісон, прем’єр-міністр Австралії]:
«Це надзвичайно обурливо. Це не можна виправдати нічим. Китайському урядові має бути соромно за цей пост. Він зганьбив себе в очах світу».

Зі слів прем’єр-міністра, це зображення фальшиве й ображає всіх австралійських військових.

[Скотт Моррісон, прем’єр-міністр Австралії]:
«Австралія вимагає від міністерства закордонних справ Китаю вибачень за цей обурливий пост. Ми також домагаємося, щоб його негайного видалили. Ми вже зв’язалися з Твіттером. Це хибний образ і жахлива образа наших армійців, що служать у цій формі понад 100 років».

Представник МЗС КНР опублікував це зображення на тлі розслідування, яке нещодавно почали щодо невеликої групи австралійських військовиків. Їх звинувачують у тому, що вони під час війни в Афганістані вбили кількох цивільних, бо вважали їх прихильниками «Талібану». І серед них нібито було два 14-річних підлітки. Офіційних результатів розслідування поки немає.

Відносини між Канберрою й Пекіном загострилися у квітні, коли прем’єр-міністр закликав розслідувати походження нового коронавірусу.

[Скотт Моррісон, прем’єр-міністр Австралії]:
«Без сумніву, між Китаєм та Австралією є напруженість. Але усувати її слід не так. Австралія терпляче докладала зусиль до розв’язання проблем у наших відносинах зрілим і відповідальним чином, домагаючись участі як на рівні лідерів, так і на рівні міністрів».

Китай є одним з найбільших торговельних партнерів Австралії. Раніше цього місяця він висловив невдоволення правилами Канберри щодо іноземних інвестицій, національної безпеки та прав людини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралія вимагає від Китаю вибачень за фейкове фото у твіттеріУ Португалії переобрали президента Марселу Ребелу де СозуВізит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівСША і ЄС ввели паралельні санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням НавальногоДля допомоги Ємену ООН зібрала тільки половину потрібної сумиСША виводять війська з Афганістану, але чи буде це кінцем війни?38 осіб загинуло в середу під час протестів у М’янміЄС обіцяє Туреччині нове стабільне фінансування за стримування біженцівПрезидента Чаду вбито, армія обіцяє вибори через 18 місяцівФейсбук позбавив австралійців можливості ділитися новинами