21.10.2021
Телеканал NTD

Пакистанські фермери відкривають для себе ефективність крапельного зрошення

Пакистанські фермери відкривають для себе ефективність крапельного зрошення

Фермер вмикає мотор водяної помпи біля свого поля в пакистанському місті Умеркот. Він вирішив спробувати нову..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Фермер вмикає мотор водяної помпи біля свого поля в пакистанському місті Умеркот. Він вирішив спробувати нову для себе систему крапельного зрошення. Так він сподівається розв’язати проблему нестачі води для поливу.

[Міан Салім, фермер]:
«Я, як фермер, уважаю, що наше виживання й наше майбутнє залежать лише від системи крапельного зрошення. Вона дуже допомагає. Хочу покрити щонайменше 100 гектарів землі. На 30 гектарах я її вже встановив. Вирощую лимони, манго, апельсини, грейпфрути та бергамот. Це родина цитрусових. І ми отримали плоди дуже високої якості — яких і не очікували».

Сільськогосподарський сектор — провідна галузь економіки Пакистану. На неї припадає 19 % ВВП. Однак вода в країні стає дефіцитним ресурсом.

Експерти кажуть, що в найближчі два-три десятиліття у Пакистані, імовірно, виникне проблема нестачі продовольства. І виходом можуть стати економні системи, такі як крапельне зрошення.

Але багато фермерів не знають про цю технологію, тому просто кидають свої поля.

[Аттаюлла Хан, представник міністерства харчової безпеки Пакистану]:
«Не менш як 8000 гектарів земель в окрузі Тхарпаркар стоять пусткою, ми нічого на цих землях не вирощуємо. Якщо ми встановимо ці системи крапельного зрошення, то жодні наукові методи не знадобляться. Потрібні будуть лише ресурси й робоча сила, щоб установити ці системи в усьому Тхарпаркарі».

У Дослідницькому інституті посушливих зон демонструють ефективність крапельного зрошення. Тепер тут усюди пишна зелень.

[Аббас Бутт, дослідник]:
«Водні ресурси зменшуються з кожним днем. Системи зрошення й річки Пакистану міліють. І це світова проблема. Воду треба використовувати дуже розумно».

Як очікується, цього року Пакистан посяде 18 місце у світі серед країн, які відчувають гостру нестачу води. У 2019-му він за цим показником був на 31-му місці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пакистанські фермери відкривають для себе ефективність крапельного зрошенняАвстралієць подолав алкоголізм і нині має власну компанію з оббивання меблівБританські діти повертаються за шкільні партиУ непальському музеї показуватимуть сміття з ЕверестуЕкологи закликають годувати диких качокПонад 300 тис. померлих: Бразилія перетворюється на світовій епіцентр пандеміїЯпонія планує скинути в океан 1,25 млн тонн води з «Фукусіми-1»Велика Британія слідом за ЄС дала зелене світло літакам 737 MAXУгорці спалюють сміття, щоб опалювати будинкиНайбільше кладовище Північної Америки не справляється з напливом тіл померлих від COVID