21.11.2021
Телеканал NTD

Британський робот-хірург Versius провів уже понад 1000 операцій

Британський робот-хірург Versius провів уже понад 1000 операцій

3D-окуляри й пульт керування, який схожий на консоль для відеоігор. Однак насправді британський гінеколог Марк Слек..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

3D-окуляри й пульт керування, який схожий на консоль для відеоігор. Однак насправді британський гінеколог Марк Слек проводить операцію за допомогою робота-хірурга нового покоління.

Називається апарат Versius. Його розробила одна кембриджська компанія медичного обладнання.

Слек — співзасновник фірми та її головний медичний експерт. Він каже, що побачив прогалину на ринку високих медичних технологій.

[Марк Слек, співзасновник компанії ― розробника робота-хірурга]:
«Якщо почитати літературу США, де найкраща хірургічна система у світі, досі мають доступ до малоінвазивної хірургії менш як 50 % людей, бо вони просто не можуть робити такі операції. Це складно. Ідея полягає в тому, що якщо ви маєте робота із шарнірними зап’ястями й поліпшеним зором, то більше людей дістане доступ до малоінвазивних операцій».

Versius — це портативний модульний робот. Тобто його можна змінювати під потреби операції, а також переміщати по лікарні.

Робота анонсували у 2018 році. Дотепер він провів уже понад 1000 операцій. За його допомоги роблять лапароскопію. Це хірургічне втручання, яке здійснюють через невеликий отвір, тому великі розрізи не потрібні.

Минулого місяця цю систему вперше почали використовувати у французькій державній лікарні. Раніше її також застосовували британські та індійські медики.

[Сьюзен Клеверлі, пацієнтка, яку оперував Versius]:
«Не можу сказати, що я страждала від болю. Я б сказала, що було некомфортно. Зі знеболювальних приймала лише парацетамол. Я повернулася додому, їла й узагалі почувалася добре. Справді дивовижно. Гадала, що операція буде дуже травматичною. Але все виявилося набагато простіше».

Єдине, що заважає лікарням застосовувати такого робота, це його ціна. Вона сягає двох мільйонів доларів. Утім, лікарні можуть брати апарат у довгострокову оренду.
Коротке посилання на цю сторінку:

Британський робот-хірург Versius провів уже понад 1000 операційРідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на ЛесбосіУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезТихіше, ніж на Різдво: локдауни у 2020-му вдвічі знизили шумове забрудненняЇжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітряПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в МюнхеніДавня мушля виявилася музичним інструментомЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівНа озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилахУ Франції тестують пристрій, який дає змогу зробити тест на COVID-19 удома