Південнокорейські захисниці природи Кім Йона й Лі Тон І дають пластиковим кришкам друге життя. У центрі Сеула вони відкрили переробний завод під назвою «Пластиковий млин».
Тут роблять витискувачі для тюбиків, різнокольорові тарілки, карабіни, фрисбі та інші предмети побуту.
[Лі Тон І, засновниця переробного заводу]:
«Ми переробляємо невеликі пластмасові вироби, які могли опинитися в сміттєвому баку. Так ми намагаємося робити щось корисне».
У Південній Кореї під час пандемії стали частіше замовляти їжу й напої на винос. Через це пластик використовують більше.
[Кім Йона, засновниця переробного заводу]:
«Пластик можна переробляти. Але його дуже просто й дешево робити й також легко викинути. Тому люди думають, що пластикові вироби одноразові».
Збирати пластикові кришки допомагають добровольці. У першій кампанії брало участь 2000 осіб. На переробний завод вони принесли понад 85 тисяч пляшкових кришок. Таких збирачів у Сеулі називають «горобцями», маючи на увазі те, що вони не пропустять жодного шматочка пластику. Кожен доброволець отримав нагороду — пристрій для видавлювання тюбиків.
Утім, засновниці заводу вважають, що їхнє підприємство не розв’яже проблеми пластикових відходів.
[Лі Тон І, засновниця переробного заводу]:
«Найголовніше — скоротити виробництво пластику, а потім використовувати вироби повторно. А ще треба переробляти цю сировину».
Дівчата планують провести в Сеулі другу кампанію збору пляшкових кришок. Допомагати зголосилося 2000 добровольців.
Коротке посилання на цю сторінку: