06.01.2021
Телеканал NTD

Історична місія: апарат OSIRIS-REx узяв зразки ґрунту з астероїда Бенну

Історична місія: апарат OSIRIS-REx узяв зразки ґрунту з астероїда Бенну

Міжпланетна станція OSIRIS-REx виконала історичну місію забору ґрунту з астероїда Бенну. Він розташований за 160 мільйонів..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Міжпланетна станція OSIRIS-REx виконала історичну місію забору ґрунту з астероїда Бенну. Він розташований за 160 мільйонів кілометрів од Землі. Космічний зонд належить агентству НАСА.

OSIRIS-REx узяв зразки порід, не приземляючись на астероїд. Апарат має складний маніпулятор завдовжки понад три метри. Шматочки ґрунту вдалося перенести в так звану пастку за допомогою викидів стисненого азоту. Зразки переміщено всередину зонда, і тепер він повертається на Землю. Операція із забору ґрунту тривала чотири години.

На думку вчених, коли наша планета лише сформувалася, на неї падали астероїди й комети, які могли доставити органічні сполуки й воду. Аналіз зразків ґрунту з Бенну може підтвердити цю гіпотезу.

Місія станції OSIRIS-REx почалася у вересні 2016 року. До кінця 2018-го апарат прибув до астероїда. Він готувався до забору ґрунту два роки. Тоді зонд зробив знімки астероїда, побудував топографічний план його поверхні, склав мапу розташування неорганічних і органічних речовин і виконав іншу важливу роботу. Космічний апарат прибуде на Землю 2023 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Історична місія: апарат OSIRIS-REx узяв зразки ґрунту з астероїда БеннуЖаби в Австралії відновлюються після пожеж ліпше, ніж очікувалосяВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуМодне ательє в Лондоні проводить дистанційні приміряння за допомогою роботаУкраїнський студент робить з опалого листя папірКенгуру здатні спілкуватися з людьми так само, як і собакиНове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадУ Європі оголосили полювання на запахиТихіше, ніж на Різдво: локдауни у 2020-му вдвічі знизили шумове забрудненняЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтів