22.02.2021
Телеканал NTD

Екологічний стартап пропонує видобувати алмази з повітря

Екологічний стартап пропонує видобувати алмази з повітря

А що, якби діаманти падали прямо з неба? Один технологічний стартап обіцяє саме це. Він планує..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

А що, якби діаманти падали прямо з неба? Один технологічний стартап обіцяє саме це. Він планує створювати штучні дорогоцінні камені в прямому розумінні просто з повітря. Для цього використовуватиме відновлювані джерела енергії, щоб добувати з атмосфери CO2.

[Дейл Вінс, автор ідеї]:
«Це ідеальна промисловість XXI століття. Вона перетворює те, що маємо в надлишку, а точніше вуглець, на щось, що кожен хотів би мати, — діаманти. І можна уникнути забруднення й не рити шахт».

Компанія планує використовувати енергію вітру й сонця, щоб збирати дощову воду, а з неї добувати водень. Він потрібен для створення метану.

Простіше кажучи, технологія дасть змогу отримувати з атмосфери CO2 й переробляти вуглець, що там є, на екологічні діаманти.

[Дейл Вінс, автор ідеї]:
«Ми не зможемо очистити атмосферу в планетарному масштабі. Ми просто використовуватимемо апарати, щоб вилучати СО2 з атмосфери».

Індустрія видобутку діамантів відчуває тиск природозахисників, які закликають її використовувати екологічніші технології.

[Дейл Вінс, автор ідеї]:
«Обсяг вуглецю в каменях досить невеликий. Однак під час видобутку виділяється дуже багато CO2».

Синтетичні алмази вирощують у лабораторіях. Поки вони охоплюють лише 2 % ринку ювелірних алмазів. Тоді як вік каменів, утворених у природних умовах, може сягати 2,5 мільярда років, лабораторні можна виростити за лічені дні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Екологічний стартап пропонує видобувати алмази з повітряВ Естонії нарощують виробництво соломинок для коктейлів з очерету40 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19У Києві відкрили навчальний центр безпеки життєдіяльностіДо Великої Британії планують привезти стадо зубрів і шукають для них рейнджераБезпритульним собакам Косова знаходять господарів у ЄС та СШАПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівЧому на південному узбережжі Кенії тепер вилуплюється більше черепахБританська компанія придумала, як робити з масок шкільні стільці