Багато років популяція левів в Африці скорочувалася. Деякі природоохоронні групи прогнозували, що до 2050 року ці великі кішки в дикій природі повністю вимруть. Так, недавній перепис у Кенії показав, що в країні залишилося всього коло 2000 левів.
Однак цього року тут почався справжній бебі-бум. Левенят виявили в прайдах у багатьох регіонах, зокрема й у заповіднику Масаї-Мара, Національному парку Найробі, а також у парку Амбоселі.
Як каже засновниця товариства захисту левів у Кенії Lion Guardians, зараз в Амбоселі приблизно 6‒7 левів на 100 квадратних кілометрів. Тобто загалом їх тут понад 250.
[Стефані Долрері, засновниця Lion Guardians]:
«Тут, в екосистемі Амбоселі, є багато левів. І це дивовижний успіх, бо ця територія здебільшого без охорони. Тут проживають скотарі племені масаї зі своїми стадами. Маємо невелику охоронну зону в центрі. Однак решту частину землі ніхто не охороняє».
Воїни масаї традиційно вважають полювання на левів проявом мужності й головним досягненням. Іноді племена також труять хижаків, щоб захистити свою худобу.
[Ерік Оле Кесої, представник племені масаї]:
«Раніше ми вбивали майже кожного лева, який мешкав у районі Амбоселі. Навіть якщо леви не полюють на худобу, ми однаково їх убивали, бо це відповідало нашій традиційній культурі, нашим поняттям про хоробрість. Ми знищували кожного лева, якого тут бачили. Дійшло до того, що ми ходили вбивати левів до Національного парку Амбоселі, бо біля нас їх більше не залишилося».
Тепер ситуація змінилася. Організація Lion Guardians розробила програму, яка узгоджується з традиціями й культурою масаї.
56-річний скотар Ерік Оле Кесої більше не вбиває великих кішок. Він каже, що левів більшає.
[Ерік Оле Кесої, представник племені масаї]:
«Мої навички вистежувати левів були очевидними, тому я багато цим займався. Однак тепер я використовую ті ж навички, щоб стежити за левами і їх охороняти».
Коротке посилання на цю сторінку: