06.01.2021
Телеканал NTD

Вибори в США: Байден лідирує, але все може змінитися

Вибори в США: Байден лідирує, але все може змінитися

У США триває підрахунок голосів після президентських виборів. Він визначить, чи залишиться Дональд Трамп у кріслі..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

У США триває підрахунок голосів після президентських виборів. Він визначить, чи залишиться Дональд Трамп у кріслі президента ще на чотири роки, чи ж посаду обійме колишній віцепрезидент США Джо Байден.

Поки лідирує Байден.

Переважно розклад сил такий самий, як і під час виборів 2016 року, коли суперником Трампа була Гілларі Клінтон. Єдиний штат, який змінив колір із червоного на синій — це поки Аризона. Тобто під час минулих виборів там переміг Трамп. А тепер більшість підтримала Байдена.

Результат голосування визначать найбільш густонаселені штати, такі як Флорида, Мічиган, Вісконсин і Пенсильванія. Проте підрахунок голосів там може затягнутися, бо мільйони виборців відправили свої бюлетені поштою.

[Кріс Кан, репортер Reuters]:
«Схоже, Джо Байден виграв в Аризоні. Дональд Трамп узяв «сонячний пояс». Він переміг у Флориді. Він, імовірно, перемагає в Джорджії. Результати обох суперників майже рівні в Північній Кароліні. Але там Трамп теж перемагає».

У США вибори президента — непрямі. Тобто рахують не просту більшість, а кількість голосів вибірників від кожного штату. Їх чисельність залежить від щільності населення. Водночас виборники зобов’язані проголосувати за того кандидата, якого обрала більшість виборців штату.

Колегія вибірників зустрінеться 14 грудня. Щоб перемогти, кандидатам треба здобути щонайменше 270 голосів вибірників із 538. І хоч ім’я переможця буде відомим уже скоро, та офіційно його оголосять лише 6 січня.

Джо Байден уже висловив упевненість, що переміг у перегонах. Він також закликав своїх прихильників бути терплячими, бо підрахунок бюлетенів може тривати кілька днів.

Дональд Трамп же оголосив, що не згоден із таким станом речей і буде оскаржувати зарахування бюлетенів, доставлених уже після закриття виборчих дільниць.
Коротке посилання на цю сторінку:

Вибори в США: Байден лідирує, але все може змінитисяВійськовики М’янми стверджують, що перевороту не було14 грудня в ключових штатах США проголосувало по дві колегії вибірниківМАГАТЕ підтвердило, що Іран почав виробляти металевий уранУ Хорватії п’ять землетрусів за три дні, є загибліВ Італії ще місяць діятиме обмеження на пересування між регіонамиУ Гватемалі сталися сутички між силами безпеки та мігрантами з каравануСтрілянина в Конгресі й протести: у США визначають вибірників від штатівСвітова організація торгівлі обрала нового генерального директораУ сенаті США почалися слухання щодо імпічменту Трампа