08.11.2021
Телеканал NTD

Індійські майстрині прикрашають маски для обличчя традиційними розписами

Індійські майстрині прикрашають маски для обличчя традиційними розписами

Індійські майстрині штату Одіша прикрашають маски для обличчя традиційним живописом. Вироби охоче купують не лише шанувальники..

Дата завантаження: 2021-03-08

video

Індійські майстрині штату Одіша прикрашають маски для обличчя традиційним живописом. Вироби охоче купують не лише шанувальники мистецтва, а й звичайні покупці.

[Сучітра Дас, співробітниця фабрики]:
«Ми робимо маски із зображеннями святкування, присвяченого індуїстській богині Дурзі. Для цього використовуємо техніку малювання патачитра. Також малюємо сценки свята, яке влаштовують на честь божества Джаганнатха. Крім того, зображуємо на масках танцюристів Одіши, малюємо флейти, павине пір’я і Крішну».

Патачитра — це техніка малювання на тканині. Слово «пата» означає «тканина», а «читра» — «картина». Зазвичай малюнки наносять на бавовну чи шовк, але можуть прикрашати й стіни або предмети побуту. Фарби роблять із природних матеріалів: деревного вугілля, червоного каменю й мушель молюсків.

Традиція виникла у XII столітті. Художники здебільшого малюють міфологічні божества, тварин і птахів. У XIX столітті почали використовувати різноманітніші кольори.

Техніку патачитра застосовують в Одіші й сусідньому штаті Західна Бенгалія.
Коротке посилання на цю сторінку:

Індійські майстрині прикрашають маски для обличчя традиційними розписамиЗнаменитим данським фуд-тракам із хот-догами виповнилося 100 роківЄрусалимські підлітки перетворили на скейт-парк дахи Старого містаНімецька сім’я відтворила карнавал «Розенмонтаг» за допомогою іграшок PlaymobilУ Копенгагені в умовах карантинних заходів проходить фестиваль світлаУ Новому Орлеані через скасування параду люди прикрасили будинки як карнавальні платформиПандемія підвищила попит на вінілові платівкиУ Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажівВиставка «Сумки: від і до» відкривається в ЛондоніВиробництво намистин у Венеційській лагуні можуть додати до списку ЮНЕСКО