22.01.2021
Телеканал NTD

Красиве північне сяйво зняли на відео у фінській Лапландії

Красиве північне сяйво зняли на відео у фінській Лапландії

Полярне сяйво осяяло вечірнє небо над Утсйокі в Лапландії. На півночі Фінляндії його можна спостерігати з..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Полярне сяйво осяяло вечірнє небо над Утсйокі в Лапландії. На півночі Фінляндії його можна спостерігати з вересня по березень. Кольори залежать від висоти свічення. Цього разу небо стає зеленим, білим і фіолетовим.

Полярне сяйво — це свічення верхніх шарів атмосфери. Воно виникає під час взаємодії магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Таке свічення можна спостерігати біля Північного й Південного полюсів Землі. Передбачити точний час і місце його появи неможливо.

Останніми роками у Фінляндії влаштовували для туристів так зване полювання за північним сяйвом. Мандрівники милувалися ним в автобусах із прозорим дахом чи просто неба. Також тут є готель, де стоять будиночки з прозорими куполами.

Однак цього року пандемія скасувала ці екзотичні розваги, бо туристів до Фінляндії поки не пускають. Тож північним сяйвом милуються місцеві жителі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Красиве північне сяйво зняли на відео у фінській ЛапландіїЧерез карантин кубинські підлітки захопилися мінігольфомЯк у зоопарку Таїланду тигрів рятують від спекиВ Італії випустили присвячену медикам монетуЯпонські ченці босоніж походили по розпеченому вугіллю й помолилися про здоров’я людейПрестижний балетний конкурс «Приз Лозанни» проходить онлайнПосмійся зі своїх проблем: єгиптяни знімають стрес за допомогою йоги сміхуНімецька сім’я відтворила карнавал «Розенмонтаг» за допомогою іграшок PlaymobilЗнаменитим Гентським вівтарем можна погуляти у віртуальної реальностіНімець за чотири місяці склав найбільший у світі пазл