06.12.2021
Телеканал NTD

Косівський оркестр дав безкоштовний концерт, щоб надихнути людей

Косівський оркестр дав безкоштовний концерт, щоб надихнути людей

Знову разом після кількох місяців перерви. Філармонійний оркестр Косова репетирує вперше з 1 березня. Тоді в..

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Знову разом після кількох місяців перерви. Філармонійний оркестр Косова репетирує вперше з 1 березня. Тоді в країні через пандемію коронавірусу оголосили карантин. Увесь цей час музиканти не працювали.

І тепер вони сподіваються підняти людям настрій, давши безкоштовний концерт — перший для них за вісім місяців.

[Вісар Кукі, концертмейстер]:
«Це щастя, але водночас дуже дивно, бо музиканти почуваються так, ніби ніколи раніше не грали разом. Ще треба дотримуватися дистанції та все таке, тож трохи дивно. Але ми докладаємо всіх зусиль, щоб зробити щось для суспільства. Сподіваємося, нам вдасться».

Цього року Філармонія Косова планувала урочисті заходи з нагоди свого 20-річного ювілею. Однак усі концерти довелося, навпаки, скасувати. Увесь цей час музиканти виступали онлайн чи давали сольні концерти.

[Бакі Яшарі, директор Філармонії Косова]:
«Наше послання таке: ніщо не може зупинити людей. Попри складну ситуацію, ми все подолаємо й не здамося. Послання в тому, що ми повертаємося, ми завжди повертатимемося до життя».

Через карантинні обмеження можна було запросити не більше ніж 40 глядачів. На вході всім вимірили температуру. І, звісно, усі були в масках, зокрема й музиканти.

[Дуда Дака, глядачка]:
«Насправді просто чудово, що ми повернулися. Я щаслива й рада послухати музику».

Квитки філармонія роздавала самотужки. Деяким вдалося забронювати місця через фейсбук. Диригент Гріді Края, що із сусідньої Албанії, обрав для виконання два міжнародні твори й п’ять албанських.
Коротке посилання на цю сторінку:

Косівський оркестр дав безкоштовний концерт, щоб надихнути людейНове обличчя Ярослава Мудрого показує голограма в КиєвіУ церквах і на площах Бейрута проходять концерти класичної музикиУ Коста-Риці будують екологічний вітрильник для перевезення вантажівВиставка аніматронних динозаврів у США: в’їзд лише на автоВиставка робіт старих майстрів: Букінгемський палац сподівається поліпшити фінансове становищеПокрівельники Парижа хочуть додати свою майстерність до списку ЮНЕСКОМаски для обличчя — популярний подарунок на РіздвоЧирлідери танцюють біля вокзалу в Токіо, щоб підбадьорити людейРіздвяний вертеп на воді: незвичайна інсталяція у Венеціанській лагуні