21.10.2021
Телеканал NTD

На острові Тасманія намагаються врятувати рідкісні евкаліпти Ганна

На острові Тасманія намагаються врятувати рідкісні евкаліпти Ганна

У найхолоднішому штаті Австралії під загрозою опинився найморозостійкіший вид евкаліптів — евкаліпт Ганна. Він росте в..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

У найхолоднішому штаті Австралії під загрозою опинився найморозостійкіший вид евкаліптів — евкаліпт Ганна. Він росте в центральних високогір’ях острова Тасманія.

[Ендрю Скальторп, співробітник Центру корінного населення Тасманії]:
«Виживання цього виду дуже важливе. Деякі аборигенні народи, як і раніше, вирізують із деревини».

Ці евкаліпти цінують за їхній унікальний сік.

[Ів Лазарус, місцева жителька]:
«Коли під час спеки гуляєш біля цих дерев, то відчуваєш дивовижний запах бродіння. Ніби потрапляєш у бар, де подають сидр».

Цим деревам загрожує зміна клімату, а ще комахи й тварини-шкідники. А нещодавно евкаліпти також постраждали від великих пожеж, що охопили всю Австралію.

[Джо Куармбай, еколог]:
«Великі дерева здебільшого не випустили паростків і зрештою загинули. Ознак відновлення майже немає».

Місцеві жителі намагаються щось зробити, щоб зберегти вид. Наприклад, ставлять захист від тварин.

[Ів Лазарус, місцева жителька]:
«Тварини повертаються після пожежі. А ці рослини — перші в їхньому меню».

1978 року тут створили заповідник, після чого контрольованого випалювання сухостою поменшало. Деякі вважають, що це збільшило ризик виникнення ще більших пожеж.
Коротке посилання на цю сторінку:

На острові Тасманія намагаються врятувати рідкісні евкаліпти ГаннаПісля трьох днів погромів у Нідерландах відновили порядокНімецький фітнес-центр установив на вулиці навіси й пустив відвідувачів тренуватисяООН: у ДР Конго голодує кожен третійАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщині«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсулиІталія залучить до боротьби з COVID-19 собак-шукачівІндійка робить матраци з відходів, що залишаються під час виробництва масокПродаж бджіл у Нью-Йорку — прибутковий бізнесВООЗ закликає тимчасово заборонити торгівлю дикими тваринами на ринках