22.01.2021
Телеканал NTD

У Нью-Йоркській бухті відновлюють популяцію устриць

У Нью-Йоркській бухті відновлюють популяцію устриць

У води Нью-Йоркської бухти випускають тисячі устриць. Так намагаються відновити популяцію цих молюсків, яка через надмірний..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

У води Нью-Йоркської бухти випускають тисячі устриць. Так намагаються відновити популяцію цих молюсків, яка через надмірний вилов різко зменшилася.

[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Цього літа ми випустили в бухту Нью-Йорка коло 15 мільйонів устриць. Ми також враховуємо молодняк, тобто устриць-дитинчат, прикріплених до раковин».

Як очікують учасники програми, бухта стане набагато чистішою. Кожен молюск здатний фільтрувати до 200 літрів води на день. До того ж навколо них збираються інші морські мешканці, зокрема краби й риба.

[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Біля устричних рифів мешкає безліч риби, крабів, а також морських організмів, які не рухаються, таких як покривники (морські безхребетні тварини) і губки. І це збільшує біорізноманіття».

На початку XVII століття устриці стали синонімом міста. Тут їх виявили стільки, що їх готували й продавали на кожному розі. Згідно з історичними записами, у бухті була майже половина світової кількості устриць.

[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Замість машин із хот-догами чи морозивом, які сьогодні стоять навколо Центрального парку, тут були візки з устрицями. Тоді устрицю можна було придбати за один цент».

Чисельність устриць зменшилася не лише через надмірне споживання. Також вони зникали внаслідок розширення берегової лінії Нью-Йорка й забруднення вод відходами.

Екологи надіються до 2035 року випустити в бухту один мільярд устриць.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Нью-Йоркській бухті відновлюють популяцію устрицьНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Життя на природі: як пандемія допомогла італійцям реалізувати мріюЧерез наплив мігрантів Чилі загрожує гуманітарна кризаЖителі Великої Британії несуть квіти до королівських палацівЗроблений із відходів пластиковий човен спустили на воду в озері ВікторіяРозкішний амстердамський готель готує гамбургери по 20 євро за штукуУ реанімаціях Бразилії переважно лежать хворі на COVID-19, яким менше ніж 40 роківУ Німеччині винесли перший вирок у справі про тортури у в’язницях СиріїВ Іраку випустили в дику природу врятованих рідкісних ведмедів