У води Нью-Йоркської бухти випускають тисячі устриць. Так намагаються відновити популяцію цих молюсків, яка через надмірний вилов різко зменшилася.
[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Цього літа ми випустили в бухту Нью-Йорка коло 15 мільйонів устриць. Ми також враховуємо молодняк, тобто устриць-дитинчат, прикріплених до раковин».
Як очікують учасники програми, бухта стане набагато чистішою. Кожен молюск здатний фільтрувати до 200 літрів води на день. До того ж навколо них збираються інші морські мешканці, зокрема краби й риба.
[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Біля устричних рифів мешкає безліч риби, крабів, а також морських організмів, які не рухаються, таких як покривники (морські безхребетні тварини) і губки. І це збільшує біорізноманіття».
На початку XVII століття устриці стали синонімом міста. Тут їх виявили стільки, що їх готували й продавали на кожному розі. Згідно з історичними записами, у бухті була майже половина світової кількості устриць.
[Танасія Свіфт, учасниця проекту «Мільярд устриць»]:
«Замість машин із хот-догами чи морозивом, які сьогодні стоять навколо Центрального парку, тут були візки з устрицями. Тоді устрицю можна було придбати за один цент».
Чисельність устриць зменшилася не лише через надмірне споживання. Також вони зникали внаслідок розширення берегової лінії Нью-Йорка й забруднення вод відходами.
Екологи надіються до 2035 року випустити в бухту один мільярд устриць.
Коротке посилання на цю сторінку: