08.12.2021
Телеканал NTD

Пандемія пішла на користь курорту в Боснії і Герцеговині

Пандемія пішла на користь курорту в Боснії і Герцеговині

Сонце, море й пісок боснійського узбережжя. Неум — єдиний курорт Боснії і Герцеговини біля Адріатичного моря...

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Сонце, море й пісок боснійського узбережжя. Неум — єдиний курорт Боснії і Герцеговини біля Адріатичного моря. І пандемія йому посприяла.

Сюди приїжджає рекордна кількість туристів, бо через карантинні обмеження в них залишилося мало варіантів. Так, кордони сусідньої Хорватії поки закриті.

У Неумі до кінця серпня заброньовано всі 30 тисяч наявних готельних місць. Водночас 85 % відпочивальників — боснійці.

[Давор Кресич, маркетолог одного з готелів Неума]:
«Хорватія зробила чудовий крок — закрила кордони для жителів Боснії та деяких інших країн. І тоді Неум став головним місцем відпочинку для боснійців та інших туристів».

Утім, тут теж є загроза поширення коронавірусу. Так, у місті вже виявили кілька випадків. Туристи кажуть, що не втрачають пильності.

[відпочивальник]:
«Поки не випустили вакцину, вірусу треба боятися».

[відпочивальниця]:
«Не думаю, що тут через вірус небезпечно. Ми тримаємо дистанцію, намагаємося уберегтися. Та надто не переймаємося. Ситуація поліпшилася».

[відпочивальниця]:
«Нам тут дуже подобається. Це унікальна можливість приїхати на морське узбережжя. Ми щасливі. Це невелике затишне місце. Певно, приїдемо сюди знову».

Туристична галузь Боснії і Герцеговини через пандемію дуже постраждала. Такі популярні міста, як Сараєво, Мостар та Меджугор’є, повідомляють про спад туристичного потоку на 80 %.

Туризм — п’ята за важливістю індустрія країни. У ній працює близько 60 тисяч осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пандемія пішла на користь курорту в Боснії і ГерцеговиніКисть статуї римського імператора возз’єдналася з пальцем, утраченим 550 років томуГрандіозне світлове шоу: 500 дронів злетіли в небо над Дубліном у День святого ПатрікаІндійський майстер виготовив замок вагою 300 кілограмівУ Копенгагені в умовах карантинних заходів проходить фестиваль світлаУ Греції з приходом весни розцвітають персикові й мигдалеві дереваЄрусалимські підлітки перетворили на скейт-парк дахи Старого містаПарад мумій і новий музей: як Єгипет приваблює туристів під час пандеміїФранцузький багет хочуть додати до списку культурної спадщини ЮНЕСКОНайбільший цирк-шапіто Угорщини через пандемію опинився на межі банкрутства