03.12.2021
Телеканал NTD

Без туристів — спокій: на островах Сіллі осміліли білки й розрослася морська гірчиця

Без туристів — спокій: на островах Сіллі осміліли білки й розрослася морська гірчиця

На британському острові Треско, де незвично тихо, білки неспішно пригощаються горіхами й навіть насмілюються вибігати на..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

На британському острові Треско, де незвично тихо, білки неспішно пригощаються горіхами й навіть насмілюються вибігати на мощені доріжки парку. Ось уже три місяці, як вони не бачать і не чують тут туристів, а тому почуваються сміливіше.

[Майк Нелгамс, доглядач парку]:
«Зазвичай вони підбігають, з’їдають горіх і тікають. А зараз гуляють і немов думають, що тут щось не так. Гостей немає, усі сидять удома. Садівників теж не було. У парку тепер інша атмосфера».

Схожа картина й на інших островах архіпелагу Сіллі, до якого входить острів Треско. Птахи в’ють гнізда прямо на стежках, бо туристи ними зараз не ходять. А пляж острова Сент-Меріс покрився морською гірчицею. Такого місцеві жителі й не пригадають.

[Жаклін Пірсон, природозахисниця]:
«Людина пройде по піску, розстелить рушник, і це насіння не зможе прорости. А тепер у нього виникла така можливість. Людей поменшало, і рослини тут усе заполонили».

Захисники довкілля вважають, що природа має відпочивати від активної людської діяльності. Це буде корисно й самим людям, бо вони зможуть побачити тваринний і рослинний світ у всій красі.

Архіпелаг Сіллі складається з кількох десятків дрібних островів, з них лише п’ять населені.
Коротке посилання на цю сторінку:

Без туристів — спокій: на островах Сіллі осміліли білки й розрослася морська гірчицяРятує рибу й черепах: 4-річна дівчинка очищає від сміття бухту ГуанабараНайкращий тренер: польська скелелазка готується до Токіо-2020 під наглядом псаЛавандове поле зацвіло під КиєвомРідкісні лемури оселилися в Честерському зоопарку в АнгліїМузика для звірів: тайські школярі виступають у зоопаркуЯк хор допомагає жителям Перта подолати ізоляцію і знайти друзівНа будівлі в Токіо оселилася величезна кішка«Козиний десант» висадився в парку Нью-Йорка для боротьби з бур’янамиПерша клініка для диких звірів і птахів з’явилася в Австралії