03.01.2021
Телеканал NTD

Прадавня рослина допоможе сучасним ліпше переносити негоду

Прадавня рослина допоможе сучасним ліпше переносити негоду

Науковці у Відні надіються, що давня рослина допоможе виживати сучасним. Вони досліджують геном смілки вузьколистої, яку..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Науковці у Відні надіються, що давня рослина допоможе виживати сучасним. Вони досліджують геном смілки вузьколистої, яку виростили з насіння віком 32 тисячі років. Його знайшли в Росії на глибині 38 метрів під шаром вічної мерзлоти.

[Маргіт Лаймер, біотехнолог]:
«Насіння пережило цей час, бо склалися сприятливі умови. Воно, мабуть, були сухим й лежало досить глибоко в землі».

Вісім років тому російські науковці регенерували рослину з плацентарної тканини насіння. Вони проростили три насінини. Коли з’явилися корінці, їх винесли на світло. Після цього виросли стебла й листя. Потім рослини пересадили в горщики, віднесли в оранжерею й стали чекати квітів.

Усе отримане насіння мало стовідсоткову схожість, тоді як сучасна смілка дає насіння зі схожістю не вищою ніж 90%.

Австрійські дослідники вивчають послідовність нуклеотидів у ДНК прадавньої рослини.

[Маргіт Лаймер, біотехнолог]:
«Сподіваємося знайти відмінності в генах, які дають рослинам змогу адаптуватися до великої посухи, холоду чи спеки. Нові знання можна використати, щоб удосконалити сучасні рослини».

Учені сподіваються, що результати дослідження допоможуть зробити сільськогосподарські культури стійкими до екстремальних погодних умов.
Коротке посилання на цю сторінку:

Прадавня рослина допоможе сучасним ліпше переносити негодуНАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затопленоМанікюр за 10 хвилин: як робот фарбує нігтіМексиканські науковці відкрили новий вид динозаврівСупутники, ракети й пластирі-шприци: у Києві пройшов конкурс інноваційних стартапівЧи може штучний інтелект створити ідеальну скрипку?У Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеСінгапурські науковці керують рослинами через застосунок у смартфоніАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від Рима