22.12.2026
Телеканал NTD

Нова вакцина від COVID-19: у Великій Британії почалися випробування на людях

Нова вакцина від COVID-19: у Великій Британії почалися випробування на людях

Першому добровольцю вводять випробувальну вакцину від COVID-19. Препарат розробили в Імперському коледжі Лондона. [Кеті, доброволець

Дата завантаження: 2026-07-21

video
play-sharp-fill

Першому добровольцю вводять випробувальну вакцину від COVID-19. Препарат розробили в Імперському коледжі Лондона.

[Кеті, доброволець]:
«Спочатку я не знала, як узагалі можу допомогти. Та зрештою прийшла до цього. Розумію, що життя не повернеться в колишнє річище, поки не з’явиться вакцина. Тому теж хочу бути частиною процесу».

Найближчими тижнями препарат протестують приблизно на трьох сотнях добровольців. До цього вчені перевіряли вакцину на тваринах. Результати виявилися дуже хорошими.

[Катріна Поллок, керівник програми клінічних випробувань]:
«Я б не почала брати участь у цих випробуваннях, якби не було свідчень того, що препарат викликає хорошу імунну відповідь в учасників. Та попереду чекає ще багато роботи для перевірки вакцини».

У жовтні цього року почнеться друга фаза випробувань. У ній візьмуть участь уже 6000 добровольців.

Водночас вакцина не зовсім звичайна. Вона являє собою фрагмент РНК вірусу, який керує виробництвом шипованого білка, тобто його оболонки. Саме він допомагає коронавірусу проникати в клітини. У традиційних вакцинах використовують ослаблений чи змінений вірус.

Учені зробили так, щоб ця частина геному вірусу після потрапляння в клітину починала копіювати саму себе. Молекули шипованого білка потрапляють у зовнішнє середовище, подразнюючи імунну систему. Як наслідок організм починає виробляти дуже багато антитіл.

Дослідники кажуть, що їхня методика дасть змогу створити дуже багато вакцини.

[Робін Шатток, головний дослідник проекту]:
«Це означає, що ми можемо зробити з літра два мільйони доз. Уявіть літрову пляшку лимонаду. У ній міститиметься два мільйони доз».

Водночас клінічні випробування іншої потенційної вакцини, розробленої Оксфордським університетом, уже проводять у Великій Британії, Бразилії та ПАР.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нова вакцина від COVID-19: у Великій Британії почалися випробування на людяхУ США тестують робота-доглядальницю для людей з інвалідністюСкло, пластик та банкноти: чим птахи-наметники приваблюють самок«Розумна дорога» убезпечує рух на півдні ІталіїЯк новий метод ідентифікації сої допоможе протистояти знищенню лісівБудинок під водою: науковці зможуть подовгу жити в океаніУ Норвегії знайшли великий скарб вікінгівЕлектрика – з ґрунту: британські інженери створили незвичайний генератор енергіїПідводний робот з «очима» та «вухами» допоможе рятувати коралові рифиЯк люди живуть поруч із роботами в експериментальному місті Toyota
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: