03.10.2021
Телеканал NTD

В Ізраїлі розводять рідкісних білоголових сипів

В Ізраїлі розводять рідкісних білоголових сипів

Білоголовий сип із роду грифів схожий на незграбу й харчується падаллю. Але в ізраїльському Національному парку..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Білоголовий сип із роду грифів схожий на незграбу й харчується падаллю. Але в ізраїльському Національному парку Кармель про них дбайливо піклуються. В Ізраїлі ці птахи опинилися під загрозою зникнення.

Природозахисники почали розводити їх в межах проекту «Під нашим крилом».

[Ігаль Міллер, працівник Управління з питань парків Ізраїлю]:
«Ми відкрили центр розведення, коли в нас з’явилося досить (птахів). Ми вирощуємо грифів, допомагаємо їм акліматизуватися, навчаємо й через кілька років випускаємо в дику природу».

Популяція зменшилася через випадкові отруєння та втрату місць проживання. Тож за вирощеними в центрі розведення птахами постійно спостерігають.

[Микита Подобреєв, доглядач парку]:
«У цьому місці можна побачити грифів. І, крім охорони національного парку чи заповідника, мушу відстежувати й вивчати місця гніздування птахів. Маю спостерігати за циклом гніздування й оцінювати чисельність популяції».

Білоголовий сип на івриті звучить як нешер. На честь цього птаха навіть назвали місто, яке стоїть на горі Кармель.

Деякі вважають падальників неприємними. Але в Музеї природничої історії Ізраїлю кажуть, що на Близькому Сході грифи — царі серед птахів. Також деякі стверджують, що в Біблії згадуються грифи, але під час перекладу їх назвали орлами.

Білоголові сипи живуть у горах і на посушливих рівнинах Південної Європи, Азії та Північної Африки. Трапляються також на Кавказі й у Криму.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Ізраїлі розводять рідкісних білоголових сипівРідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євроБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходитиРоботи-помічники й станції медогляду: у Парижі пройшла виставка технологійДрони допомагають на пляжах іспанським рятувальникамДослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинаціїАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 роціУ Парижі до Олімпіади-2024 хочуть розпочати роботу служби аеротаксіДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві баки