03.11.2021
Телеканал NTD

Боснійські ювеліри під час пандемії перейшли на виробництво іграшок

Боснійські ювеліри під час пандемії перейшли на виробництво іграшок

Ці складані іграшки з дерева — творіння дизайнерів ювелірних прикрас подружжя Ени та Ібрагіма, які живуть..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Ці складані іграшки з дерева — творіння дизайнерів ювелірних прикрас подружжя Ени та Ібрагіма, які живуть і працюють у столиці Боснії і Герцеговини.

Коли почалася епідемія коронавірусу, вони, як і багато інших підприємців, залишилися без сировини, яку замовляли в інших країнах. У своїй роботі вони залежать від імпорту таких матеріалів, як срібло, емаль і камінь.

Утім, вони не опустили рук, а вирішили проявити креативність. Подружжя почало робити дерев’яні іграшки.

[Ена Мулавдіч, дизайнер ювелірних прикрас]:
«Пандемія навчила нас, що важливо працювати з місцевими матеріалами і для місцевого ринку. Адже в Боснії і Герцеговині так багато лісів. Ми зробили логічний вибір. Ми обоє маємо необхідні навички, щоб робити іграшки та іншу продукцію з дерева».

50 євроцентів від продажу кожної іграшки піде на висадження нових дерев. Подружжя заснувало фонд, який буде закуповувати саджанці й двічі на рік влаштовуватиме акції з висаджування.

[Ена Мулавдіч, дизайнер ювелірних прикрас]:
«Ми вирішили утримати невелику суму від продажу кожної іграшки. Ми називаємо це податком на висаджування дерев. Ми додали його до вартості».

Ібрагім — художник і скульптор родом з Ірану. Він із дружиною здебільшого робить складаних чоловічків і машинки. Іграшки виконані в ретро-стилі.

[Ібрагім Мохаммадян, дизайнер ювелірних прикрас]:
«Це іграшки, які допомагають навчанню. Ми хочемо, щоб діти більше думали, гралися самостійно».

Дерев’яні творіння подружжя стають у Сараєво дедалі популярнішими, попри те, що їх ніде не рекламують. Інформація передається від людини до людини.

[Ібрагім Мохаммадян, дизайнер ювелірних прикрас]:
«Найважливіша мета, яку ми хотіли б досягти — це щоб наші іграшки допомогли дітям стати ближчими до природи, щоб вони більше про неї дізналися і зрозуміли її, замість того щоб від природи віддалятися».

Подружжя каже, що після закінчення пандемії збирається розширити виробництво дерев’яних іграшок.
Коротке посилання на цю сторінку:

Боснійські ювеліри під час пандемії перейшли на виробництво іграшокГрецький острів замінить усі автомобілі на електричніШвейцарія сподівається на європейських туристів через відсутність азійськихВенецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризмТисячі британців під час пандемії змінили квартири на човниФранцуз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тваринУспішна ніша: йорданка виготовляє мило з верблюжого молокаВугри в Хорватії вимирають через атлантичних блакитних крабівЩо робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-Паулу