03.01.2021
Телеканал NTD

Екологи Австралії висаджують трави, щоб захиститися від пожеж

Екологи Австралії висаджують трави, щоб захиститися від пожеж

Вигорілі ділянки Південної Австралії з пазеленню. Життя поступово повертається на Аделаїдські пагорби після торішніх руйнівних пожеж...

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Вигорілі ділянки Південної Австралії з пазеленню. Життя поступово повертається на Аделаїдські пагорби після торішніх руйнівних пожеж.

Й еколог Джоан Гіббс виконує важливу місію — допомагає природі залікувати рани. Разом із командою волонтерів вона висіває насіння трави. Її техніка інноваційна. Як добриво використовує попіл, що залишився від пожеж.

[Джоан Гіббс, еколог]:
«Біовугілля — це чорне золото для відновлення».

А вівсяна каша приклеює насіння до землі.

[Джоан Гіббс, еколог]:
«97% біорізноманіття на планеті міститься у верхніх десяти сантиметрах ґрунту. Якщо ми його ігноруватимемо, то вся система працюватиме неправильно».

Гіббс каже, що висадка трав, які історично ростуть у регіоні, — основний спосіб захиститися від майбутніх пожеж. Однак вирощувати такі трави не вельми просто.

[Джоан Гіббс, еколог]:
«Це дуже дорого. Дуже складно знайти насіння. Також не завжди досягаєш потрібного результату».

Інший еколог, Ендрю Фейрні, придумав спосіб, як вирощувати трави відразу на великих територіях.

[Ендрю Фейрні, еколог]:
«Після того як прибрали землю, ми націлено посіяли насіння на цьому місці. За 12 місяців його повністю покрила трава».

Фейрні каже, що в пожежах Аделаїдські пагорби втратили 99% лугів. А це збільшує ризик нових займань.

[Ендрю Фейрні, еколог]:
«Трави і вся екосистема змінилися через пожежі. Хоча вогонь ми зупинили, проте екосистема змінилася. Небезпека пожеж зросла. Якщо почнеться нове загоряння, наслідки будуть катастрофічними».

Екологи сподіваються, що їхні методи застосують і в інших постраждалих від пожеж регіонах країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Екологи Австралії висаджують трави, щоб захиститися від пожежБіля берегів Таїланду випустили дитинчат бамбукових акулФранцуз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тваринІталія скасувала обов’язкове носіння масок на вулицяхСотні булочок: волонтери Ріо-де-Жанейро годують жителів бідних районівДослідження: Pfizer і AstraZeneca ефективні проти дельта-штамуЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїАмериканці стежать за життям пташиних сімей через камериЗаготівля торфу в Ірландії: чи можна врятувати давню традиціюНова виставка про життя принца Філіпа відкрилася у Віндзорському замку