03.01.2021
Телеканал NTD

Піна й маски: як тепер миються в турецьких лазнях у Стамбулі

Піна й маски: як тепер миються в турецьких лазнях у Стамбулі

Жителі Стамбула знову насолоджуються миттям у лазні. Влада почала пом'якшувати карантин — і традиційні хамами відкрилися...

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Жителі Стамбула знову насолоджуються миттям у лазні. Влада почала пом’якшувати карантин — і традиційні хамами відкрилися. Але заходів безпеки, як і раніше, треба дотримуватися.

У цьому хамамі в історичному районі Султанахмет про здоров’я гостей піклуються ретельно.

[Айна Нурбедієва, співробітниця хамаму]:
«Ми вже відкрилися й приймаємо клієнтів. Коли вони заходять, вимірюємо їм температуру, потім вони дезінфікують руки й уже потім проходять усередину».

Гості мусять надягати маски. Знімати їх можна лише під час банних процедур.

[Айна Нурбедієва, співробітниця хамаму]:
«Ми надаємо безпечні місця для переодягання. У роздягальні люди стоять не ближче ніж два метри один від одного, або ми пускаємо їх до окремих кімнат».

Мийники й масажисти під час процедури носять маску, захисний екран і рукавички.

[гість хамаму]:
«За таких заходів почуваюся безпечніше. Хамам — наша давня традиція, і в таких умовах митися можна без проблем».

Турецькі лазні, або хамами, виникли завдяки римським термам. Згодом миття в них обросло традиціями й ритуалами. Для жінок похід до лазні був як свято, і чоловіки зобов’язувалися раз на тиждень відпускати дружину до хамаму.
Коротке посилання на цю сторінку:

Піна й маски: як тепер миються в турецьких лазнях у СтамбуліУ Боснії і Герцеговині виявили давньоримську дорогуУ Лондоні відкрилася виставка, присвячена «Алісі в Країні Чудес»Зоотерапія: жителів мадридського будинку для людей похилого віку повели на прогулянку в зоопаркІталія відзначає 700-річчя смерті Данте публічними читаннямиМільйони тюльпанів зацвіли під Києвом«Рідке золото»: як берберські жінки роблять арганову оліюБаранячі бої допомагають тунісцям тимчасово забути про безробіття й карантинні заходиУ лондонському музеї оновили галерею із шедеврами РафаеляНа найвищій вершині Німеччини знову відкрився ресторан