01.09.2021
Телеканал NTD

Священна індійська річка очистилася завдяки карантину

Священна індійська річка очистилася завдяки карантину

Річка Ямуна, що протікає через індійську столицю Нью-Делі, схоже, стала чистішою. У країні понад два місяці..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Річка Ямуна, що протікає через індійську столицю Нью-Делі, схоже, стала чистішою. У країні понад два місяці тривав карантин. І весь цей час до води не потрапляли хімікати з промислових підприємств.

[Аншуман Джайсвал, співробітник Інституту енергетики й ресурсів]:
«Узагалі невелике поліпшення ситуації, яке ми бачимо, відбулося через кілька причин. Перша — це, звісно, карантин. Більшість промислових підприємств не працює, тому до Ямуни нічого не зливали».

Ямуну вважають однією з найсвященніших річок Індії. Це також найдовша й найповноводніша притока Гангу. Вона бере свій початок у льодовиках Гімалаїв і протікає через Нью-Делі та місто Агру, де стоїть знаменитий Тадж-Махал.

Упродовж десятиліть річку забруднювали стічні води. До неї також скидали побутове сміття. Багато де на її поверхні утворювався товстий шар піни. Але тепер води Ямуни знову вирують.

[Санжав Джир, індуїстський священник]:
«Зараз усе закрито: усі заводи й промисловість. Усі, хто використовує для очищення хімікати, не працюють. Тобто брудна вода не потрапляє до річки, а тому видно величезні зміни в якості річкової води».

Індія поступово виходить із наймасштабнішого карантину в сучасній історії. У країні в самоізоляції перебуває приблизно мільярд триста мільйонів осіб. Відповідно до того, як підприємства відновлюватимуть роботу, індійські річки, зокрема Ганг і Ямуна, знову можуть стати такими, якими були до пандемії.
Коротке посилання на цю сторінку:

Священна індійська річка очистилася завдяки карантинуУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюрАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стресСонячні панелі допомагають фавелам Ріо-де-Жанейро економити грошіШкола біля річки: як дві жительки Індії навчають дітей із нетрівЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринЕколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміттяВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєПриготувати пюре й відбивну: в Австралії самотніх літніх чоловіків навчають кулінарії