03.11.2021
Телеканал NTD

Альпаки можуть допомогти створити вакцину від коронавірусу

Альпаки можуть допомогти створити вакцину від коронавірусу

Цей милий альпака Тайсон — надія шведських науковців. Дослідники припускають, що завдяки антитілам цієї тварини вони..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Цей милий альпака Тайсон — надія шведських науковців. Дослідники припускають, що завдяки антитілам цієї тварини вони зможуть розробити вакцину проти коронавірусу.

[Джеральд Маклнерні, голова дослідницької групи]:
«Ми знаємо, що антитіла націлюються на одну й ту ж дуже й дуже конкретну частину вірусу. Це те, що ми підтвердили за допомогою антитіл Тайсона. І всі дані свідчать про те, що це також дуже добре працюватиме на людях, але це дуже складна система».

Коли цьому альпаці ввели в організм вірус, науковці Каролінського інституту виявила в крові тварини крихітні антитіла. Вони зв’язуються з тією ж частиною вірусу, що й людські антитіла, і можуть блокувати інфекцію.

Дослідники сподіваються, що це може стати основою для розроблення вакцини.

[Джеральд Маклнерні, голова дослідницької групи]:
«Нам вдалося побачити імунну відповідь у клітинах Тайсона й знайти антитіла, які ми називаємо нанотілами. Це дуже-дуже маленькі антитіла, які можуть щільно зв’язуватися з вірусним білком. І ми знайшли таке нанотіло, що здатне дуже добре блокувати інфекцію».

Відомо, що антитіла, які виробляють лами та інші представники родини верблюдових, а ще акули набагато менші за людські. І науковцям із ними працювати легше.

Дослідження шведських учених лише розпочалося. Найближчим часом вони планують провести схожі експерименти над мишами, хом’яками та іншими тваринами.

А тим часом прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон організував глобальний онлайн-саміт на тему вакцинації. На ньому вдалося зібрати 8,8 мільярда доларів США на купівлю вакцин для бідних країн. У заході взяли участь представники 50 країн, зокрема 35 голів держав та урядів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Альпаки можуть допомогти створити вакцину від коронавірусуІталія повернула Чилі сотні кактусів, вивезених контрабандоюЩо робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-ПаулуГромадський город у Коста-Риці допомагає жителям впоратися з пандемієюООН: Афганістан опинився на межі нової гуманітарної кризиАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стресУгандійка робить зі сміття модні сумкиСенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиЧисельність рідкісних піренейських рисей вдалося відновити до 1100Трильйони періодичних цикад вилазять на поверхню землі в США