03.12.2021
Телеканал NTD

У Гонконзі й Тайвані вшанували жертв «Бійні на Тяньаньмень»

У Гонконзі й Тайвані вшанували жертв «Бійні на Тяньаньмень»

Поліція арештувала групу гонконзьких протестувальників і спробувала розігнати мітинг, який влаштували на згадку про криваве придушення..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Поліція арештувала групу гонконзьких протестувальників і спробувала розігнати мітинг, який влаштували на згадку про криваве придушення студентів на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році. Зазвичай у цьому автономному районі КНР заходи, присвячені 4-му червня, проходять щороку. Та цього разу влада заборонила масові зібрання, посилаючись на пандемію.

Невеликі сутички між протестувальниками та поліцією сталися в районі Монкок. Там сотні людей спробували перекрити рух.

Раніше кілька тисяч мітингувальників прийшло на вечір пам’яті зі свічками в парк «Вікторія». Раніше це було головним місцем збору 4-го червня. Цього разу всім повідомляли, що збори чисельністю понад вісім осіб заборонені.

[Деклан Цзан, житель Гонконгу]:
«Мене можуть оштрафувати на 2000 доларів. Ось такий ризик. Але я не знаю, наскільки ризиковано це буде наступного року. Поки в нас ще є хоч якась можливість вийти, тому ми тут».

Багато гонконжців вийшло зі свічками просто на вулиці міста. Кілька католицьких церков також відчинили свої двері, щоб люди могли там пом’янути загиблих.

[Емілія Вонг, жителька Гонконгу]:
«Є побоювання й хвилювання, у кожного вони є. Але ми не можемо не згадати загиблих через те, що боїмося або хвилюємося. Ми можемо робити все крок за кроком. Докласти всіх зусиль, щоб захистити нашу свободу й право на протести та зібрання. Ми намагаємося нагадати людям навколо, наступному поколінню й навіть старшому, наскільки нестерпний нинішній режим».

Цього року заходи проходять у чутливий для комуністичної влади Китаю час. Пекін намагається запровадити в Гонконзі новий закон про національну безпеку. Також 4 червня тут ухвалили документ, згідно з яким за неповагу до гімну КНР людям загрожує великий штраф і навіть тюремний термін до трьох років.

Водночас сотні демонстрантів зібралися в столиці Тайваню на хвилину мовчання на площі Свободи. Влада демократичного острова, який Пекін називає своєю бунтівною провінцією, закликала КНР попросити вибачення за події 1989 року.

Деяких учасників засмутило те, що в Гонконзі заходи заборонили.

[Джош Чжоу, житель Тайваню]:
«Попри те, що пов’язані з пандемією обмеження вже скасували, я дуже засмучений, бо Тайвань став єдиним місцем, де можна публічно пом’янути загиблих. Ні в Гонконзі, ні в Макао, ні на материку цього зробити не можна. У Гонконзі це заборонено, у Макао теж. Про материковий Китай годі й казати. Сумно, що минув уже 31 рік, але на цю тему говорити дедалі складніше».

За 31 рік влада КНР так і не розкрила всю інформацію про те, що ж сталося на Тяньаньмень у 1989 році. Офіційний Пекін стверджує, що тоді під час розгону демонстрацій загинуло понад 300 осіб. І більша частина з них були поліціянтами. Однак правозахисники та свідки кажуть, що вбито було до десяти тисяч протестувальників.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Гонконзі й Тайвані вшанували жертв «Бійні на Тяньаньмень»Вашингтон ухвалив пакет заходів, щоби протистояти технологічній загрозі з боку КитаюГонконжці шикуються в довгі черги за останнім випуском Apple DailyЕра Нетаньягу закінчилася: в Ізраїлі обрали нового прем’єраУсупереч резолюціям РБ ООН: турки-кіпріоти відкриють заборонений район ВарошаШотландія на крок наблизилася до референдуму про незалежність від Великої БританіїЗагибель протестувальників у Колумбії: ЄС закликає сторони до стриманостіЗливи в Європі змивають машини й затоплюють містаУбито президента Гаїті, кількох нападників застрелилиНовий звіт: три працівники лабораторії в Ухані звернулися в лікарню ще в листопаді 2019