14.12.2024
Телеканал NTD

Гонконг посилив закон про нацбезпеку

Гонконг посилив закон про нацбезпеку

Адміністрація Гонконгу ухвалила нову версію закону про національну безпеку. На думку критиків, вона ще більше обмежить..

Дата завантаження: 2024-06-13

video

Адміністрація Гонконгу ухвалила нову версію закону про національну безпеку. На думку критиків, вона ще більше обмежить свободу автономного регіону, який перебуває під управлінням компартії КНР.

Пакет, відомий як Стаття 23, встановлює покарання за такі дії, як державна зрада, саботаж, підбурювання до заколоту, викрадення державної таємниці, зовнішнє втручання та шпигунство. Він передбачає терміни від кількох років до довічного ув’язнення.

Законодавча рада Гонконгу, яка складається з прихильників Пекіна, подала законопроєкт на затвердження 8 березня після місяців так званих публічних консультацій.

Влада заявляє, що цей закон потрібен, щоб зміцнити національну безпеку. Водночас активісти та правозахисники кажуть, що його формулювання вкрай нечіткі, і що, керуючись ним, засудити можна буквально будь-кого, зокрема й іноземців.

На думку критиків, закон ще більше обмежить свободи й може бути використаний для «усунення інакодумства через страх перед арештом».

Закон стане чинним 23 березня.

Нагадаємо, 2020 року Пекін односторонньо запровадив у Гонконгу першу версію закону про нацбезпеку. Після цього почалися арешти дисидентів, правозахисників та журналістів. Протестувати стало небезпечно, а багато активістів виїхало за кордон, рятуючись від кримінального переслідування.
Коротке посилання на цю сторінку:

Гонконг посилив закон про нацбезпекуЗакон ухвалили: Велика Британія почне висилати нелегальних емігрантів до РуандиДжо Байден заборонив надавати притулок нелегальним іммігрантамІзраїль і далі перебуває в стані підвищеної готовності після масованої атаки ІрануСильний шторм налетів на Техас: четверо загиблихЄвропарламент затвердив нові імміграційні правила ЄвросоюзуСмертоносний напад із ножем у центрі Бордо вразив французівТисячі ізраїльтян вимагають звільнити заручників із полону ХАМАСуНапади на німецьких політиків напередодні виборів почастішалиВибухом закінчився запуск розвідувального супутника КНДР

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: