16.07.2024
Телеканал NTD

ООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівня

ООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівня

У світі кількість дітей, які вмерли до досягнення п'ятирічного віку, досягла рекордно низького рівня. Про це..

Дата завантаження: 2024-04-16

video

У світі кількість дітей, які вмерли до досягнення п’ятирічного віку, досягла рекордно низького рівня. Про це повідомляє Організація Об’єднаних Націй.

Водночас Малаві ввійшло до країн, де дитяча смертність за останні роки зменшилася суттєво.

Також до цього списку потрапила Камбоджа, Руанда та Монголія. З 2000 року їм удалося досягти зменшення смертності серед дітей віком до п’яти років на 75 %.

Це малавійське місто Намітете. Тут батьки стоять у черзі, щоб зробити дітям щеплення проти малярії. Таку програму розгорнули в країнах усього континенту.

[Сікрет Гібсон, місцева жителька]:

«Коли дитина отримує таку вакцину, це означає, що, коли виросте, вона буде здоровою і сильною. Це добрий фундамент».

2022 року діти до п’яти років у світі здебільшого помирали від хвороб, яким можна запобігти чи вилікувати, таких як пневмонія, діарея та малярія. Загалом смертність досягла 4,9 мільйона випадків.

Хоча це вдвічі менше за рівень смертності 2000 року, але все ж це одна смерть що шість секунд.

ООН попереджає, що світ відстає від своїх цілей зі зменшення смертності до 2030 року. До того ж прогрес сповільнився з 2015 року.

Загалом найбільше дітей віком до п’яти років у 2022-му вмерло в країнах Африки на південь від Сахари. На них припало 57 % загальної кількості у світі.

В ООН кажуть, що ситуацію допомагає змінювати те, що в людей поліпшується доступ до первинної медико-санітарної допомоги та лікарів. Однак експерти попереджають, що зміна клімату, воєнні конфлікти та довгострокові наслідки глобальної кризи в галузі охорони здоров’я можуть поставити прогрес під загрозу.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівняСША заступилися за Філіппіни після їхнього зіткнення з КитаємСпалах лихоманки денге може перешкодити карнавалу в Ріо-де-ЖанейроПеребіжчики з КНДР розповіли свої історії на засіданні ООНПольські діти раді скасуванню домашнього завдання, а ось батьки спантеличеніШтат США Нью-Джерсі сподівається вийти на ринок кленового сиропуСуд Гонконгу вирішив ліквідувати китайського будівельного гіганта EvergrandeМистецтво допомагає людям із деменцією поліпшити якість життяУ Мексиці на тлі нестачі води розгоряється суперечка через приватні штучні озераВ Улан-Баторі внаслідок вибуху автоцистерни спалахнула багатоповерхівка

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: